Národní pouť v Krakově již tuto sobotu: Jedete také?

V sobotu 28. května 2016 se setkáme na Národní pouti v Krakově-Lagiewnikách. Organizátoři z Radia Proglas očekávají účast přibližně čtyř tisíc poutníků z celé České republiky. Doposud se přihlásilo přes tři tisíce poutníků a mnozí ještě dorazí na místo bez předchozího přihlášení. Budete tam? My ano.
Publikováno: 23. 5. 2016 13:12

Pokud jste se ještě nerozhodli, tak neváhejte a přijeďte tuto sobotu do areálu Božího milosrdenství v Krakově-Lagiewnikách, kde ve zdejší bazilice proběhne Národní pouť ve Svatém roce milosrdenství.

Program je plánován na dobu od 9 do 16 hodin, mše svatá začíná v 10.30 hod.

Ještě před mší nás čeká úvodní blok v rámci Pouti médií, která je letos součástí Národní pouti a jinak se každoročně koná na Svatém Hostýně.

Odpoledne program pokračuje od 13.30 do 14.30 souběžně na čtyřech místech koncertem SBM (Schola brněnské mládeže), přednáškami a adorací. V 15 hodin se společně pomodlíme Korunku k Božímu milosrdenství a po Te Deum i požehnání na cestu se rozjedeme zpět do svých domovů.

Během odpoledního programu ještě čeká poutníky milá návštěva. Doufáme, že nás přijde pozdravit kardinál Stanislaw Dzivisz, který přislíbil kratičkou promluvu k poutníkům.

Např. při dopolední prezentaci katolických médií po 9.00 se pak můžete setkat i se Zuzanou Láškovou, která zde bude prezentovat především aktivity Tiskového střediska ČBK na internetu.

Více na http://www.proglas.cz/pout2016.

(zdroj: Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020