Čtyři zástupci z řad umělců a vědců oceněni ČBK

Velehrad je již tradičním místem oceňování osobností působících v různých oblastech veřejného života. Biskupové se letos rozhodli ocenit čtyři muže, kteří různým způsobem vstupují do veřejného prostoru a fungování naší společnosti. Sochař, architekt, filosof a jeden z otců zakladatelů českého programování, psycholog reflektující způsob života obyvatel této země. Kdo jsou tedy oni ocenění?
Publikováno: 5. 7. 2016 13:08

foto: Jakub Zelina/Milena Marečková

Řád sv. Cyrila a Metoděje pro rok 2016 dnes (5. července) obdržel sochař Petr Váňa za přínos současnému duchovně zaměřenému umění a za významný podíl na snahách obnovit mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze (na fotografii z následného setkání stojí laureát vlevo).

Děkovné uznání ČBK pro rok 2016 obdržel ing. arch. Jan Soukup, významná postava současné církevní architektury a inspirátor duchovních aktivit zejména v plzeňské diecézi.

Pamětní medaili ČBK pro rok 2016 získali prof. Jan Sokol a prof. Vladimír Smékal, stálice kritické diskuze v rámci české a moravské intelektuální scény.

Podrobněji se s nimi můžete seznámit prostřednictvím přiložených životopisů nebo na uvedených internetových odkazech.

Soubory ke stažení

velikost 296 KB
velikost 199 KB
velikost 285 KB
velikost 277 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Komunikace na sociálních sítích, lektor Jen Zápotocký

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
17.08.2022

Fotogalerie: Biskupové na CSM v Hradci Králové

Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové se zúčastnili čeští a moravští biskupové. Přinášíme fotogalerii pořízenou díky fotografům ze spolku Člověk a víra.
16.08.2022

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022