Čtyři zástupci z řad umělců a vědců oceněni ČBK

Datum publikace5. 7. 2016, 13.08

Velehrad je již tradičním místem oceňování osobností působících v různých oblastech veřejného života. Biskupové se letos rozhodli ocenit čtyři muže, kteří různým způsobem vstupují do veřejného prostoru a fungování naší společnosti. Sochař, architekt, filosof a jeden z otců zakladatelů českého programování, psycholog reflektující způsob života obyvatel této země. Kdo jsou tedy oni ocenění?

foto: Jakub Zelina/Milena Marečková

Řád sv. Cyrila a Metoděje pro rok 2016 dnes (5. července) obdržel sochař Petr Váňa za přínos současnému duchovně zaměřenému umění a za významný podíl na snahách obnovit mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze (na fotografii z následného setkání stojí laureát vlevo).

Děkovné uznání ČBK pro rok 2016 obdržel ing. arch. Jan Soukup, významná postava současné církevní architektury a inspirátor duchovních aktivit zejména v plzeňské diecézi.

Pamětní medaili ČBK pro rok 2016 získali prof. Jan Sokolprof. Vladimír Smékal, stálice kritické diskuze v rámci české a moravské intelektuální scény.

Podrobněji se s nimi můžete seznámit prostřednictvím přiložených životopisů nebo na uvedených internetových odkazech.

velikost 296 KB
velikost 285 KB