Biskupové zvou mladé lidi i rodiny na Hanou

Ve většině českých i moravských diecézí budou kněží o nadcházející neděli číst pastýřský list, ve kterém biskupové zvou mladé lidi z celé České republiky na Celostátní setkání mládeže 2017 do Olomouce.
Publikováno: 24. 3. 2017 12:21

Foto: Dominik David / Člověk a víra

Biskupové v listu připomínají slova papeže Františka ze Světového dne mládeže v Krakově, v němž papež mladé požádal, aby nebyli pohovkovou mládeží. List také vyzývá, aby se mladí nebáli tvořit společenství a vzájemně se povzbuzovat.

"Mimořádnou příležitostí, jak se navzájem povzbudit, je blížící se Celostátní setkání mládeže v Olomouci, které se ponese v duchu Božího slova: Nebojte se! Přijeďte na něj a pozvěte mladé ze svého okolí včetně těch, o kterých víte, že mají zájem o duchovní hodnoty," píše mladým v pastýřském listu kardinál Dominik Duka. Celý dokument naleznete v příloze.

Setkání se koná od 15. do 20. srpna 2017 a už nyní je možné se na něj přihlásit na webových stránkách www.olomouc2017.signaly.cz. Na sobotu 19. srpna jsou do Olomouce zvány i rodiny s dětmi na Den s rodinami.

V nejbližších dnech bude do češtiny přeloženo také Poselství papeže Františka k 32. Světovému dni mládeže 9. dubna 2017. Tentokrát papež přidal k textu také video poselství.

(Anna Sýkorová, Sekce pro mládež při ČBK)

Soubory ke stažení

velikost 32 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020