Biskupové zvou mladé lidi i rodiny na Hanou

Ve většině českých i moravských diecézí budou kněží o nadcházející neděli číst pastýřský list, ve kterém biskupové zvou mladé lidi z celé České republiky na Celostátní setkání mládeže 2017 do Olomouce.
Publikováno: 24. 3. 2017 12:21

Foto: Dominik David / Člověk a víra

Biskupové v listu připomínají slova papeže Františka ze Světového dne mládeže v Krakově, v němž papež mladé požádal, aby nebyli pohovkovou mládeží. List také vyzývá, aby se mladí nebáli tvořit společenství a vzájemně se povzbuzovat.

"Mimořádnou příležitostí, jak se navzájem povzbudit, je blížící se Celostátní setkání mládeže v Olomouci, které se ponese v duchu Božího slova: Nebojte se! Přijeďte na něj a pozvěte mladé ze svého okolí včetně těch, o kterých víte, že mají zájem o duchovní hodnoty," píše mladým v pastýřském listu kardinál Dominik Duka. Celý dokument naleznete v příloze.

Setkání se koná od 15. do 20. srpna 2017 a už nyní je možné se na něj přihlásit na webových stránkách www.olomouc2017.signaly.cz. Na sobotu 19. srpna jsou do Olomouce zvány i rodiny s dětmi na Den s rodinami.

V nejbližších dnech bude do češtiny přeloženo také Poselství papeže Františka k 32. Světovému dni mládeže 9. dubna 2017. Tentokrát papež přidal k textu také video poselství.

(Anna Sýkorová, Sekce pro mládež při ČBK)

Soubory ke stažení

velikost 32 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019