Jaká je pozice ČBK pro nové programové období 2021+?

Datum publikace9. 3. 2018, 15.30

Představujeme prioritní oblasti České biskupské konference pro projekty financované prostředky z EU. Jak chceme být aktivní v důležitých oblastech života naší společnosti?

Prostředky z EU chceme v následujícím období využít v oblasti sociálního podnikání, školství a celoživotního vzdělávání, rozvoje komunitního života, oprav či obnovy kulturního dědictví, sociální sféry a zdravotnictví, péči o krajinu a lesy.

Jsou to klíčové oblasti, na kterých by se podílela církev prostřednictvím svých subjektů (diecéze, farnosti, ...).

Dokument s rozpracováním těchto 6 oblastí života společnosti schválilo 112. plenární zasedání ČBK v Praze.

Podrobnosti naleznete v příloze.

(Zdroj: Odbor evropských fondů ČBK)

Autor článku: František Jemelka