Pojďme se modlit za mládež

Ve všech diecézích ČR proběhne v týdnu od 18. do 25. března 2018 Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí slavením XXXIII. Světového dne mládeže na Květnou neděli. Oslavy dne mládeže v jednotlivých diecézích ČR již ale začnou o tomto víkendu.
Publikováno: 16. 3. 2018 16:08

Ilustrační foto: Roman Albrecht / Člověk a víra

Týden modliteb za mládež bude probíhat paralelně s presynodou o mládeži, kterou bude od pondělí hostit Vatikán.

Cílem Týdne modliteb za mládež je:

a) doprovázet aktivity mládeže a aktivity pro mládež společnou modlitbou; 
b) pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí společenství církve; 
c) vnímat krásu i náročnost životního období, ve kterém se uskutečňují volby ovlivňující celý následný život, společnost i církev.

K této příležitosti byla připravena brožura s modlitbami, kterou možno získat na jednotlivých diecézních centrech mládeže a elektronicky v příloze či na https://tmm.signaly.cz/, kde naleznete i verzi do mobilu.

Světový den mládeže na Květnou neděli

Mottem letošního Světového dne je citát: „ Neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha.“ Lk 1,30.

Oslavy Světového dne mládeže začínají již tuto sobotu, kdy v Ostravsko-opavslé diecézi proběhne setkání mladých lidí se zdejším biskupem s názvem Biscup. Mladí věřící se sejdou také v některých děkanátech olomoucké arcidiecéze.

Hlavním dnem těchto oslav však bude sobota 24. 3. 2018, kdy se sejdou mladí lidé ve zbývajících českých a moravských diecézích.

(Kristýna Garguláková, Sekce pro mládež ČBK)

Soubory ke stažení

velikost 372 KB
velikost 410 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020