Pojďme se modlit za mládež

Ve všech diecézích ČR proběhne v týdnu od 18. do 25. března 2018 Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí slavením XXXIII. Světového dne mládeže na Květnou neděli. Oslavy dne mládeže v jednotlivých diecézích ČR již ale začnou o tomto víkendu.
Publikováno: 16. 3. 2018 16:08

Ilustrační foto: Roman Albrecht / Člověk a víra

Týden modliteb za mládež bude probíhat paralelně s presynodou o mládeži, kterou bude od pondělí hostit Vatikán.

Cílem Týdne modliteb za mládež je:

a) doprovázet aktivity mládeže a aktivity pro mládež společnou modlitbou; 
b) pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí společenství církve; 
c) vnímat krásu i náročnost životního období, ve kterém se uskutečňují volby ovlivňující celý následný život, společnost i církev.

K této příležitosti byla připravena brožura s modlitbami, kterou možno získat na jednotlivých diecézních centrech mládeže a elektronicky v příloze či na https://tmm.signaly.cz/, kde naleznete i verzi do mobilu.

Světový den mládeže na Květnou neděli

Mottem letošního Světového dne je citát: „ Neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha.“ Lk 1,30.

Oslavy Světového dne mládeže začínají již tuto sobotu, kdy v Ostravsko-opavslé diecézi proběhne setkání mladých lidí se zdejším biskupem s názvem Biscup. Mladí věřící se sejdou také v některých děkanátech olomoucké arcidiecéze.

Hlavním dnem těchto oslav však bude sobota 24. 3. 2018, kdy se sejdou mladí lidé ve zbývajících českých a moravských diecézích.

(Kristýna Garguláková, Sekce pro mládež ČBK)

Soubory ke stažení

velikost 372 KB
velikost 410 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019

Papež František: Poctivá kritika je vždy otevřená odpovědi

Během návratu z pastorační návštěvy Mosambiku, Madagaskaru a Mauricia odpovídal papež František na palubě letadla hodinu a půl na otázky novinářů, kteří jej doprovázeli. Přinášíme odpověď na jednu ze sedmi položených otázek týkající se kritických názorů na jeho pontifikát. Ptal se Jeason Drew Horowitz z deníku The New York Times.
12.09.2019