Pojďme se modlit za mládež

Ve všech diecézích ČR proběhne v týdnu od 18. do 25. března 2018 Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí slavením XXXIII. Světového dne mládeže na Květnou neděli. Oslavy dne mládeže v jednotlivých diecézích ČR již ale začnou o tomto víkendu.
Publikováno: 16. 3. 2018 15:08

Ilustrační foto: Roman Albrecht / Člověk a víra

Týden modliteb za mládež bude probíhat paralelně s presynodou o mládeži, kterou bude od pondělí hostit Vatikán.

Cílem Týdne modliteb za mládež je:

a) doprovázet aktivity mládeže a aktivity pro mládež společnou modlitbou; 
b) pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí společenství církve; 
c) vnímat krásu i náročnost životního období, ve kterém se uskutečňují volby ovlivňující celý následný život, společnost i církev.

K této příležitosti byla připravena brožura s modlitbami, kterou možno získat na jednotlivých diecézních centrech mládeže a elektronicky v příloze či na https://tmm.signaly.cz/, kde naleznete i verzi do mobilu.

Světový den mládeže na Květnou neděli

Mottem letošního Světového dne je citát: „ Neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha.“ Lk 1,30.

Oslavy Světového dne mládeže začínají již tuto sobotu, kdy v Ostravsko-opavslé diecézi proběhne setkání mladých lidí se zdejším biskupem s názvem Biscup. Mladí věřící se sejdou také v některých děkanátech olomoucké arcidiecéze.

Hlavním dnem těchto oslav však bude sobota 24. 3. 2018, kdy se sejdou mladí lidé ve zbývajících českých a moravských diecézích.

(Kristýna Garguláková, Sekce pro mládež ČBK)

Soubory ke stažení

velikost 372 KB
velikost 410 KB
Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (9.5.), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.
23.04.2021

Papež ke Dni země: Příroda nás potřebuje

Pandemie a klimatické problémy ukazují, že nemáme času na zbyt, přišel čas jednat, říká papež František ve videoposelství u příležitosti Dne země, který se tradičně slaví měsíc a dva dny po jarní rovnodennosti.
23.04.2021

Biskup Josef Nuzík k Roku rodiny Amoris laetitia

V době, kdy Svatý otec, stejně jako veliká část křesťanů, věnuje velkou pozornost současné pandemii a tomu, aby se při hledání řešení nezapomínalo na nejpotřebnější, současně vyhlašuje Rok rodiny připomínající jeho exhortaci Radost z lásky. K prožívání Roku rodiny Amoris laetitia v české a moravské církevní provincii zve delegát pro rodinu České biskupské konference Mons. Josef Nuzík.
22.04.2021

Globální „maraton“ modlitby růžence v měsíci květnu za ukončení pandemie COVID-19

Papežská rada pro novou evangelizaci ve středu 21. dubna uvedla, že „pro hlubokou touhu Svatého otce bude měsíc květen věnován modlitebnímu maratonu na téma ‘Modlitba k Bohu stoupala ustavičně z celé církve'“.
22.04.2021

Osmdesát let od skonu prvního československého kardinála Karla Kašpara

Ve středu 21. dubna uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého kardinála Karla Kašpara. Jak významnou roli sehrál 32. pražský arcibiskup v našich moderních dějinách?
22.04.2021