banner sekce
Sekce

Mládež

K studijně-formačnímu kurzu se připojilo setkání kaplanů pro mládež

Ve dnech 23. - 27. dubna 2018 se konal na Erlebachově a Josefově boudě Studijně-formační kurz, v rámci kterého získalo osm absolventů osvědčení. V pondělí a úterý se ke kurzu připojilo na 30 kaplanů pro mládež napříč Českou republikou.
Publikováno: 4. 5. 2018 14:28

Foto: Vojtěch Orlík / Sekce pro mládež ČBK 

Poslední setkání studijně-formačního kurzu v tomto školním roce se konalo na Erlebachově boudě ve Špindlerově Mlýně. Účastníci byli obohaceni několika odborníky z oblasti duchovního života, správy farnosti nebo pastorace povolání. Hostem byl například P. prof. Pavel Ambros SJ s inspirací pro pastoraci mládeže skrze encykliku Amoris laetitia nebo východní spiritualitu. Mladí se také zamýšleli a debatovali ve skupinách nad zkušeností s ekumenismem, prožíváním světového dne mládeže (SDM) na místní úrovni či co je inspiruje v dopise papeže Františka mládeži k 33.SDM. Velice kladné ohlasy u účastníků měl vstup delegátky pre-synody Bc. Markéty Imlaufové, která svým zápalem namotivovala mladé k zapojení se a propagaci.

V druhé polovině týdne kurz navštívil P. ThDr. Ondrej Šmidriak PhD. s tématem osobnost vychovatele a osobní vztah vychovatele a mladého člověka. Mladí velice ocenili jeho entuziasmus, lidskost a vzdělanost protkanou zkušenostmi – „každá věta něco podnětného do života s Bohem a do práce s mládeží“ napsal jeden z účastníků. Během večerů bylo možnost zhlédnout divadelní představení Reynek/Slova a obrazy z Petrkova či zažít jeden díl kurzů Alfa pro mládež.

Osm absolventů přijalo dekret o absolvování kurzu z rukou delegáta České biskupské konference pro mládež biskupa Mons. Pavla Posáda.

Studijně-formační kurz doprovodilo setkání kaplanů pro mládež

Více než třicet duchovních se po dvou letech znovu setkalo na Josefově boudě ve Špindlerově Mlýně v rámci setkání kaplanů pro mládež ČR. Během úvodní přednášky zreflektovali roli kaplana pro mládež P. Bc.Th. Tomáš Hoffmann spolu s P. Mgr. Petrem Bulvasem. O specifikaci a úskalích v pastoraci ČR přednášel P. Ambros. Do nabitého programu přispěl i P. ThDr. Jan Balík, PhD, který představil kaplanům výsledky výzkumu mezi účastníky CSM Olomouc. Generální sekretář ČBK P. ThLic. Bc. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR představil činnost biskupských konferencí a zodpověděl zvídavé dotazy kněží. Závěr patřil Markétě Imlaufové, která představila své zkušenosti pre-synody a vyzvala duchovní k jejímu šíření mezi mladými.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021