banner sekce
Sekce

Mládež

Účastníci Studijně – formačního kurzu prožili duchovní cvičení na Svatém Hostýně

Ve dnech 6. až 11. ledna 2019 proběhly na Svatém Hostýně duchovní cvičení mladých lidí, kteří absolvují tzv. Studijně - formační kurz organizovaný Sekcí pro mládež ČBK. Účastníci prožili týden v tichosti, kdy měli dostatek času k rozjímání a naslouchání Božímu hlasu. Program pro 48 zájemkyň a zájemců vedl olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.
Publikováno: 29. 1. 2019 10:30

Foto: Sekce pro mládež ČBK

Průvodcem celým setkáním bylo motto Světového dne mládeže: „Jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle Tvého slova.“ Na konci každé přednášky účastníci dostali za vzor jednoho z patronů SDM v Panamě.

K účastníkům, kteří jsou všichni ve službě církve, promlouval otec biskup těmito slovy: „Život je jako služba, ve které nás Bůh nese, proto nesmíme kulhat. Sám Ježíš je naším vzorem, který slouží lidem kolem sebe.“ Na cestu domů byla účastníkům dána výzva: Správně vidět.

Duchovní cvičení, již poněkolikáté konané na Svatém Hostýně, jsou určeny jak pro studenty Studijně – formačního kurzu, tak pro absolventy, laiky a kněze. Letos se zde sešlo 48 účastníků, z toho 13 kněží.

 

Autor článku:
Admin

Další aktuality

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020