banner sekce
Sekce

Mládež

Účastníci Studijně – formačního kurzu prožili duchovní cvičení na Svatém Hostýně

Ve dnech 6. až 11. ledna 2019 proběhly na Svatém Hostýně duchovní cvičení mladých lidí, kteří absolvují tzv. Studijně - formační kurz organizovaný Sekcí pro mládež ČBK. Účastníci prožili týden v tichosti, kdy měli dostatek času k rozjímání a naslouchání Božímu hlasu. Program pro 48 zájemkyň a zájemců vedl olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.
Publikováno: 29. 1. 2019 10:30

Foto: Sekce pro mládež ČBK

Průvodcem celým setkáním bylo motto Světového dne mládeže: „Jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle Tvého slova.“ Na konci každé přednášky účastníci dostali za vzor jednoho z patronů SDM v Panamě.

K účastníkům, kteří jsou všichni ve službě církve, promlouval otec biskup těmito slovy: „Život je jako služba, ve které nás Bůh nese, proto nesmíme kulhat. Sám Ježíš je naším vzorem, který slouží lidem kolem sebe.“ Na cestu domů byla účastníkům dána výzva: Správně vidět.

Duchovní cvičení, již poněkolikáté konané na Svatém Hostýně, jsou určeny jak pro studenty Studijně – formačního kurzu, tak pro absolventy, laiky a kněze. Letos se zde sešlo 48 účastníků, z toho 13 kněží.

 

Autor článku:
Admin