Červená středa připomene oběti náboženského pronásledování, připojte se i vy

Datum publikace1. 11. 2019, 15.30

Ve středu 27. listopadu 2019 se v ČR už podruhé uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday). Smyslem této akce je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Vizuálním znakem iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Věříme, že třeba i ve vaší farnosti, sboru, společenství či organizaci budete mít chuť se zapojit.

Foto: Jana Chadimová / ČaV

Jak se lze zapojit?

- uspořádat společnou modlitbu či liturgii za pronásledované

- zorganizovat setkání na vhodném místě ve vaší obci

- přečíst texty informující o tomto tématu

- zapálit svíčky při setkání či v průvodu

- nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu ve vaší obci, sloup, sochu nebo jiný objekt

Materiály ke stažení a inspirace jak se zapojit budou postupně dostupné zde a na webu Červená středa.

Napište nám o akci, kterou chystáte: https://forms.gle/NRiHDgVM2GmuUZgR8

Budeme rádi, když poté nasdílíte fotografie z Vašich aktivit na facebookový profil www.facebook.com/cervenastreda s hashtagem #RedWednesday. Akci můžete rovněž podpořit, pokud budete informovat vaše přátele, sousedy, místní samosprávy, média a podobně.

RedWednesday je kampaň s heslem Make a stand for faith and freedom (Společně za víru a svobodu), kterou iniciovala britská pobočka papežské nadace Aid to the Church in Need. Iniciativa chce propagovat víru i toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

V ČR tuto akci organizuje ČBK společně s Ekumenickou radou církví v ČRFederací židovských obcí v ČR. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě – především ve Velké Británii, kde vznikla, a dále na Slovensku, v Rakousku, Itálii, Francii, USA, Kanadě a na Filipínách.

Více informací o programu a o tom, jak se lze zapojit, budeme zveřejňovat na www.cervenastreda.czwww.facebook.com/cervenastreda

Kontakty:

Mgr. Irena Karlová (ČBK - koordinátorka akce)

karlova@cirkev.cz

Mgr. et Bc. Tomáš Tetiva (ČBK - mediální koordinátor)

tetiva@cirkev.cz

mobil: 602 77 50 44