Novéna k Červené středě 2020

Datum publikace17. 11. 2020, 14.00

Dnes začíná novéna k Červené středě 2020 za pronásledované křesťany a všechny věřící na celém světě. Novéna potrvá ode dneška do Červené středy 25. listopadu.

Přinášíme vám ke stažení v PDF celé české znění novény k Červené středě, kterou připravila křesťanská organizace Církev v nouzi (Aid to the Church in Need).

Novéna začíná dnes, tedy v úterý 17. listopadu 2020, a končí na Červenou středu, 25. listopadu.

Budeme se modlit za pronásledovanou církev i za všechny, kdo dnes v tomto světě trpí náboženskou diskriminací a pronásledováním. Texty novény vycházejí z modlitby Páně.

Jak se modlit novénu ACN k Červené středě

Každý den:
1. Začněte úvodem.
2. Udělejte znamení kříže.
3. Přečtěte si zamyšlení papeže Františka.
4. Pomodlete se na úmysly stanovené pro tento den.
5. Pomodlete se Otčenáš.
6. Věnujte chvíli rozjímání nad prosbou z modlitby Páně vybranou pro daný den.
7. Zopakujte Otčenáš a připojte libovolné osobní úmysly.
8. Udělejte znamení kříže.

Celá novéna je k dispozici ke stažení níže.

Autor článku: TS ČBK