Modlitby u mariánského sloupu za překonání pandemie a obnovu společnosti

V návaznosti na tradici modliteb, které církev a věřící konávali v dobách nebezpečí, pohrom, válek a epidemií, se v Praze i v Olomouci uskuteční 8. prosince 2021 adventní duchovní setkání s modlitbou za ukončení pandemie a svěření lidu do péče Matce Boží.
Publikováno: 7. 12. 2021 12:15

Setkání začíná u mariánského sloupu na Dolním náměstí v Olomouci ve středu 8. prosince 2021 – v den slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny dědičného hříchu – od 16.30 a pořádá ho Hnutí duchovní obnovy národa, duchovní doprovod zajišťuje P. Jiří Koníček.

Poutní slavnost k Panně Marii Immaculatě a adventní setkání proběhnout tentýž den také v Praze, u mariánského sloupu na Staroměstském náměstí a v nedalekém kostele Panny Marie před Týnem. Setkání začne v 17.00 pobožností u mariánského sloupu, v 18.00 následuje mše svatá, kterou bude v týnském kostele celebrovat biskup Ladislav Hučko, poté se věřící přesunou v procesí zpět ke sloupu a zde se uskuteční adventní setkání s modlitbou za národ a město Prahu a poctou hasičů. (více o akci zde)

„Veřejná pocta a modlitby jsou svědectvím víry v Boží ochranu a pomoc Matky Boží v čase nebezpečí a ohrožení. Modlitbami vyprošujeme pomoc Panny Marie za uzdravení nemocných a posilu k obnově života města a společnosti,“ říká kněz.

Akce se pořádá v souladu s vládními nařízeními a příslušnými protiepidemickými opatřeními. Duchovně se lze připojit i v soukromí – modlitbami z příručky Duchovní setkání u mariánských sloupů v ČR.

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 3. a 4. den

Prohlédněte si fotografie z Celostátního setkání mládeže v v Hradci Králové ve dnech 11. - 12. srpna objektivy fotografů ze spolku Člověk a Víra.
13.08.2022

V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 1. a 2. den

Hradec Králové se v posledních dnech zaplnil katolickou mládeží z celé republiky, která sem přijela na Celostátní setkání mládeže 2022. Přinášíme fotografie spolku Člověk a víra, které zachycují první dny setkání, 9. a 10. 8.
11.08.2022

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

V pondělí 8.8. 2022 v brzkých ranních v Římě zemřel kard. Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.
09.08.2022

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.
05.08.2022