Církev se modlí za mír na Ukrajině a za oběti covidu

Církev v Evropě se shromažďuje u eucharistického stolu. Od Popeleční středy a po celou dobu postní, budou předsedové biskupských konferencí našeho kontinentu sloužit mši svatou, aby vzývali mír a modlili se za ty, kteří zemřeli v důsledku války a pandemie covid-19.
Publikováno: 1. 3. 2022 15:45

Evropští biskupové se připojují k výzvě papeže Františka, aby „byl 2. březen, Popeleční středa, vyhlášen dnem půstu za mír. Věřící zvláštním způsobem povzbuzuji, aby se v tento den intenzivně věnovali modlitbě a půstu.“

Chceme sjednotit náš hlas, potvrzuje J. E. Mons. Gintaras Grušas, arcibiskup vilniuský a předseda CCEE, s hlasem papeže ve výzvě k zastavení zbrojení, k okamžitému ukončení války na Ukrajině a k práci na zajištění míru: „Důvody pro mír jsou silnější než jakákoli kalkulace zvláštních zájmů a spoléhání se na použití zbraní.“

Tato postní doba je také příležitostí znovu potvrdit blízkost církve těm, kteří trpěli a stále bojují s koronavirem, vyzvat k ukončení pandemie a během mše svaté vzpomenout na mnoho obětí covidu.

Iniciativa zahrnuje všechny biskupské konference v Evropě podle přiloženého kalendáře a stejně jako loni se každá národní biskupská konference zapojí do organizace alespoň jedné mše svaté. (Pozn.: V ČR se bude bohoslužba za mír a za oběti války a pandemie konat 30. března 2022. Více info zde.) Ta má být znamením společenství a naděje pro celý kontinent; časem půstu a modlitby, „abychom se cítili jako bratři a sestry a prosili Boha o ukončení války.“

Zdroj: CCEE

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022