Syntézy diecézních fází synodálního procesu Synody 2021 - 2023

Datum publikace20. 6. 2022, 15.00

Papež František v roce 2021 vyzval celou církev, aby se připojila k přípravě celosvětové Synody 2021 - 2023 Za církev synodální. Jednotlivé diecéze zpracovaly několikastránkové syntézy diecézní fáze synodálního procesu. Jejich znění naleznete v příloze tohoto článku.

Příprava podnětů k synodě probíhala v každé diecézi a za tímto účelem se v v mnoha farnostech vytvořily malé skupinky o několika lidech, někde se zapojila již fungující společenství a rokovaly nad zadanou základní otázkou: Jak se „společné putování“ aktuálně realizuje v naší místní církvi a k jakým krokům nás vybízí Duch Svatý, aby toto společně putování bylo intenzivnější? Tato otázka byla navíc rozpracována do deseti dalších podotázek.

Články k syntézám jednotlivých diecézí:

Arcidiecéze olomoucká

Arcidiecéze pražská