Jáhenská svěcení v roce 2022

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Domácí
Datum publikace22. 6. 2022, 17.12

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z těch již uskutečněných, si můžete prohlédnout přiložené fotografie.

image:Image 14/source/orig/13314_10342_0_220618-jahenske-00.jpg
Foto: Dominik Novák, Člověk a víra

Osm kandidátů jáhenské služby přijalo v sobotu 18. června 2022 v katedrále sv. Václava v Olomouci svěcení z rukou biskupa Antonína Baslera. Noví jáhni: Josef Zvoníček (1969, Kroměříž, trvalý jáhen), Zdeněk Nevrlý (1972, Mohelnice, trvalý jáhen), Jiří Slimařík (1965, Hnojice, trvalý jáhen), Martin Svák (1976, Zubří, trvalý jáhen), Václav Slivka (1994, Přerov, kandidát kněžství), Pavel Franta (1974, Nedakonice, trvalý jáhen), Josef Hruboš (1970, Újezdec u Luhačovic, trvalý jáhen) a Zbyněk Král (1965, Bánov, trvalý jáhen).

V sobotu 18. června 2022 při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně udělil biskup Vojtěch Cikrle jáhenské svěcení bohosloveci Ing. Tomášovi Zámečníkovi z farnosti Brno – Bystrc.

Jáhenské svěcení přijmul dne 5. února v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze Michal Hladík, jehož světitelem byl biskup Václav Malý.

V sobotu 16. 7. 2022 v 10:00 hod. přijmou v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích z rukou diecézního biskupa Mons. Vlastimila Kročila jáhenské svěcení Mgr. Josef Mrvík a Prof. Tomáš Machula.

Život z víry Liturgie a bohoslužby

image:Image Evangeliář vázaný
Evangeliář vázaný
image:Image Římský pontifikál