Čtyři katolické kostely ve Wisconsinu byly poničeny graffiti podporujícími potraty

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 7. 2022, 12.14

Graffiti ve tvaru písmene X, nápisy, Ex 21,22 odkazující na texty Starého zákona a další symboly, tím byly v minulém týdnu poničeny vandaly čtyři katolické kostely v okrese Chippewa v americkém Wisconsinu.

image:Image 15/source/orig/14023_ezgif-com-gif-maker.jpg
Pachatel zachycený kamerou poničil katolickou církev a školu apoštola Petra v Bloomeru ve Wisconsinu v noci z 2. na 3. července.
Chippewa County Sheriff’s Office

Jedná se o katolický kostel Svatého Ducha, katolický kostel Panny Marie a katolický kostel svatého Karla Borromea v Chippewa Falls a katolický kostel svatého Petra Apoštola v Bloomeru.

Podle policejní zprávy Úřadu šerifa okresu Chippewa bylo na dveře kostela a dveře katolické školy u kostela svatého Petra Apoštola někdy v noci mezi 2. a 3. červencem napsáno graffiti ve tvaru X. Na chodníku před kostelem byla slova Ženy a mezi nimi symbol připomínající písmeno A v kolečku. Před katolickou školou svatého Petra byla slova Ex 21,22, uvádí se ve zprávě.

V Exodu 21,22 se píše: "Jestliže se muži pohádají a jeden z nich udeří těhotnou ženu a ona skutečně potratí, ale sama zůstane naživu, bude odpovídat za takovou škodu, jakou bude požadovat manžel ženy a jakou určí rozhodčí."

Pachatel byl v kukle, masce a tmavém oblečení, zachycený na kameře během vandalského činu.

Stejná slova byla napsána graffiti na dalších třech kostelech, které se podle hlídkového seržanta Drewa Zehma z policejního oddělení Chippewa Falls nacházejí ve městě asi 20 minut jižně od Bloomeru. Podle něj však výrok o Ženách a plodech nebyl na všech třech městských kostelech. Zehm uvedl, že v souvislosti s vandalským útokem na kostely v Chippewa Falls byla identifikována zájmová osoba. Jeden z kostelů v Chippewě byl poničen minulou středu v noci a další dva byly poničeny mezi čtvrteční nocí a pátečním ránem, uvedl.

Pronásledování křesťanů

image:Image II. vatikánský koncil pro začátečníky i mírně pokročilé
II. vatikánský koncil pro začátečníky i mírně pokročilé Petr Soukal
image:Image Smysl, svoboda a odpovědnost