Cyrilometodějské poutě v ostravsko-opavské diecézi

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace3. 7. 2023, 14.34

Již dlouho je 5. červenec neodmyslitelně spjat se svátkem sv. Cyrila a Metoděje. Moravským věrozvěstům je v naší zemi zasvěceno mnoho kostelů a kaplí, nejinak tomu je v ostravsko-opavské diecézi. A protože je volný den, nabízí se možnost vyrazit na pouť ke cti soluňským bratřím. Ti před dávnými staletími přišli sem k nám, kdo může, nechť tedy ve středu 5. července vyrazí za nimi.

image:Image 37/source/orig/36243_25132_0_kostel-sv-cyrila-a-metodeje-se-hrbitovem.jpg
Ilustrační foto představuje kostel sv. Cyrila a Meroděje v Tísku, převzato z webu farnosti Slatina.

Cyrilometodějské poutě jsou rozprostřeny do dvou dnů. Již v úterý 4. července proběhne od 17 h. v Benkovicích. Ty další jsou již na programu ve středu 5. července.

Kdo tedy nepojede na Národní pouť Velehrad, kde při mši sv. v 10.30 bude hlavním celebrantem J. Exc. Jude Thaddeus Okolo, arcibiskup a apoštolský nuncius, může využít této nabídky poutí v naší diecézi. Uvádíme vždy hodinu a místo:

9.00 Hrčava

10.00  Boží hra u Žulové (Zde půjde o pouť děkanátu Jeseník. Začne žehnáním obraz Kristus v Getsemanech a nové křížové cesty, následovat bude křížová cesta na Boží horu a od 11.00 mše sv.)

10.00  Bílá-Hlavatá

10.00  Hostašovice

10.00  Sýkorec

10.00 Tošanovice

10.00  Závišice

10.30  Chlebovice

10.30  Tísek

11.00 Radhošť (Mši sv. bude sloužit biskup Martin David.)

17.00 Horní Čeladná

Život z víry

image:Image Pastorace zvláštních skupin
Pastorace zvláštních skupin Aleš Opatrný
image:Image Být živí v Bohu
Být živí v Bohu Timothy Radcliffe
image:Image Duchovní služba ve věznicích
Duchovní služba ve věznicích Michael Martínek
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.