Další seminář o evangelizaci je za námi

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace13. 3. 2023, 9.09

V sobotu 11. března proběhl v prostorách Nového Adalbertina již 3. Seminář o evangelizaci. Hlavním hostem byl P. Josef Prokeš, který si pro účastníky připravil dopolední přednášku na téma: „Jak dnešní lidé touží po evangeliu? A jaká je v tom moje role?“

image:Image 26/source/orig/25110_22033_0_image.jpg

Na úvod účastníky přivítali hlavní organizátoři Semináře, Ludmila T. Soukalová a generální vikář Mons. Jan Paseka, který setkání krátce uvedl s výzvou inspirovanou papežem Františkem, abychom měli radost v srdci a byli radostnými lidmi.

V rámci přednášky  P. Josef Prokeš představil několik oblastí, nad kterými je třeba se zamyslet, pokud chceme evangelizovat. „Nejvíce se mi líbil důraz na to, že nemáme oddělovat duchovní a reálný život, ale že máme žít duchovně v reálném životě“, sdělil účastník Daniel. Jiné absolventce semináře, Jitce, se nejvíce líbil poslední bod prezentace „Ježíš jako cesta, pravda a život zakládá církev, která je na cestě, snaží se o pravdivost a je plná skutečného života“ s tím, že nejlepší evangelizací je žít autenticky a upřímně svůj život.

V rámci dopoledního programu byl také představen Evangelizační kurz, který proběhne pod záštitou biskupství v průběhu příštího podzimu.

Odpoledne bylo ve znamení workshopů, z jejichž pestré nabídky si každý mohl vybrat, co ho zaujalo ze seminářů jako Evangelizace tancem, Farní evangelizační buňky, Debata o dopolední přednášce, Manželství – povolání k evangelizaci a  Otcovo srdce. Účastnice Helena se zúčastnila semináře Otcovo srdce, kde s námi paní Eva Beranová sdílela svědectví o svém životě a jak v něm působil Bůh, dále také představila kurz Otcovo srdce, který spolupořádá a který může být příležitostí k uzdravení pro ty, kteří zažili ve své rodině zranění ze strany rodičů a mají tedy „problém s Bohem - Otcem“. „Dopoledne sytilo rozum, odpoledne srdce,“ shrnula to paní Helena.

Na závěr semináře se všichni sešli v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde proběhla adorace s chválami, možností svátosti smíření či přímluvné modlitby. Krásný hudební doprovod na celém setkání zajistila kapela DOTEK.

Redakčně upraveno.

Život z víry