„Den s A. C. Stojanem“ představí život i beatifikační proces olomouckého arcibiskupa

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace20. 2. 2023, 10.00

Příležitost seznámit se s osobou olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana v roce stého výročí jeho úmrtí nabízejí všem zájemcům pracovníci arcidiecézního Centra pro školy ve spolupráci s Cyrilometodějskou křesťanskou akademií. „Den s A. C. Stojanem“ se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023.

image:Image 25/source/orig/24218_21360_0_stojan.jpg

Program zahájí v 9.30 mše svatá, v kostele sv. Anny vedle olomoucké katedrály ji bude celebrovat biskup Antonín Basler.

Poté se účastníci přesunou do budovy arcibiskupské kurie, kde po zahájení a úvodních pozdravech (od 10.30) následují dvě přednášky: v 10.40 o životě a době A. C. Stojana promluví doc. Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd a po přestávce pak ve 12.00 bude o procesu Stojanova blahořečení hovořit biskupský delegát pro svatořečení P. Jiří Zámečník.

Program ve 12.30 uzavře diskuzní panel s přednášejícími. K dostání bude také časopis Stojanoviny a nově vydaná novéna k A. C. Stojanovi.

Podrobnější informace k účasti poskytne Helena Polcrová z Centra pro školy na e-mailu polcrova.helena@ado.cz.

Osobnosti Světci dneška

image:Image Ježíši, postarej se ty!
Ježíši, postarej se ty! Luciano Regolo, Grazia Ruotolo
image:Image Madame Guyon