Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Diecézní biskup požehnal ležák v Budějovickém Budvaru

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace18. 9. 2023, 10.40
TiskTisk

Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup českobudějovický, požehnal ve středu 6. září 2023 ve varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku. Učinil tak již po sedmé v rámci tradiční akce pivovaru: výtěžek z prodeje této várky během letošního Adventu bude věnován na charitativní účely. Pro dobročinné účely se touto cestou v minulosti podařilo vybrat již více než 1 mil. korun.

image:Image 41/source/orig/40991_27001_0_zehnani-budvar23_w04_1.jpg
Foto: archiv Budějovického Budvaru

„Tento projekt nám umožňuje již sedmým rokem propojit to, co máme rádi, vaření piva, s dobrým úmyslem. A to k Vánocům, kdy charitativní ležák prodáváme, rozhodně patří,“ řekl Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

„Velice nás těší, že i letos společně vaříme várku originálního budvarského ležáku s cílem doručit pomoc tam, kde ji potřebují. O jejím letošním nasměrování rozhodnou hlasováním ti, kteří se na ní aktivně podíleli nejen při výrobě a balení, ale i při zakoupení a ochutnání našeho charitativního ležáku,“ dodal Adam Brož, sládek Budějovického Budvaru.

„Věřím, že společné setkání u speciální várky budějovického ležáku přinese požehnání všem těm, kteří se na vaření ležáku podílejí, všem, kteří budou tento nápoj pít a také těm, kteří se ocitli v nouzi a díky výtěžku z prodeje charitativního ležáku mohou obdržet potřebnou pomoc,“ doplnil Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup českobudějovický.

Charitativní ležák se vaří podle osvědčené receptury Budweiser Budvar Original, který je vlajkovou lodí národního pivovaru od samého počátku. Obřad žehnání probíhá právě v okamžiku, kdy je várka čerstvě dovařena. Poté putuje do ležáckého sklepa, kde týdny zraje. Prodej charitativního ležáku bude probíhat tradičně v období Vánoc v Českých Budějovicích. K dostání bude v lahvovém balení. Budějovický Budvar tím chce podpořit myšlenku, že právě tento ležák patří na vánoční stůl.


Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Evangelii gaudium
Evangelii gaudium papež František
Cena: 107 Kč
image:Image Celibát
Celibát Hubert Wolf
Cena: 87 Kč
image:Image Deník farářky
Deník farářky Martina Viktorie Kopecká
Cena: 359 Kč
image:Image Stromu zbývá naděje
Stromu zbývá naděje Tomáš Halík
Cena: 242 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou