Dva jezuitští kněží zavražděni v Mexiku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 6. 2022, 8.58

V pondělí 20. června byli v Cerocahua (Tarahumara) v mexickém státě Chihuahua zabiti dva jezuitští kněží. Otcové Javier Campos a Joaquín Mora byli zavražděni v souvislosti s násilnostmi, které sužují tuto zemi.

image:Image 14/source/orig/13289_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-25.jpeg

Dva jezuité se pokoušeli bránit muže, který hledal útočiště v kostele, aby se zachránil před ozbrojeným pronásledovatelem.

O incidentu informoval provinciál mexických jezuitů P. Luis Gerardo Moro Madrid SJ. Ve svém prohlášení kromě hlubokého zármutku a zděšení odsoudil tuto tragédii a vyzval k jejímu vyšetření. Uvedl, že ve spolupráci s federálními a státními orgány se snaží zajistit bezpečnost dalších tří jezuitů z komunity a pastoračního týmu farnosti.

Prohlášení mexického provinciála P. Luise Gerarda Mora Madrida SJ:

„S hlubokým zármutkem a pocitem úzkosti vám oznamuji, že odpoledne 20. června byli v Cerocahui v Tarahumaře zavražděni jezuitští otcové Javier Campos SJ a Joaquín Mora SJ, když se snažili bránit muže, který hledal útočiště v kostele a který byl pronásledován ozbrojenou osobou. Stalo se tak v kontextu násilí, které tato země zažívá. V tuto chvíli spolupracujeme s federálními a státními orgány na zajištění bezpečnosti našich bratrů jezuitů Estebana Corneja SJ, Jesúse Reyese SJ a Jesúse Zaglula SJ a pastoračního týmu farnosti. Veřejně odsuzujeme tuto tragédii a požadujeme rychlé vyšetření a bezpečnost pro komunitu. O dalších krocích, které jako mexická jezuitská provincie podnikneme, vás budeme průběžně informovat. Žádám vás, abyste se připojili k našim modlitbám za ně.“

Prohlášení generálního představeného Tovaryšstva Ježíšova P. Artura Sosy SJ:

„Jsem touto zprávou šokován a zarmoucen. Mé myšlenky a modlitby jsou s jezuity v Mexiku a rodinami těch mužů. Musíme zastavit násilí v našem světě a tolik zbytečného utrpení.“

Zdroj: Vatican News

Pronásledování křesťanů