Evangelizační večer Godzone tour 2023 přivedl do Žiliny také mladé z ostravsko-opavské diecéze

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace25. 10. 2023, 14.19

Přes 5 tisíc lidí se zúčastnilo v úterý 24. října na žilinském zimním stadionu NIKÉ evangelizační show Godzone tour. Letošní ročník v ulicích, školách i arénách hlásá jasné poselství: „Nebojte se!“ Další zastávky má letošní Godzone tour ve Zlíně (25. října) a v Brně (26. října).

image:Image 44/source/orig/43990_28269_0_396062681_350102437539162_448891544980165937_n.jpg
Foto: Facebook Godzone

V minulých dvou letech mohli mladí z ostravsko-opavské diecéze vyrazit na večer s evangelizační skupinou Godzone do Ostravy. Letos organizátoři trasu turné změnili a místo Ostravy-Poruby se přesunuli na Moravu – do Zlína (25. října) a Brna (26. října). Mladí z Jablunkovska, Frýdeckomístecka i Ostravska to tak měli nejblíž do Žiliny.

V hale se sešlo přes pět tisíc lidí, jak vyplynulo ze sčítání u vstupu. Nechyběli zástupci všech generací, i když mladí měli jasnou převahu. Právě jim totiž společenství Godzone šije „program na míru“ a na pódiu spojuje prvky tanečního divadla, modlitby chval i svědectví o životě s Ježíšem Kristem. V tříhodinovém programu přijde řada také na chvíle ticha a pro mladé jsou k dispozici kněží s nabídkou svátosti smíření i duchovního rozhovoru.

Divadelní vstupy otevíraly témata, která v nitru dnešní mladé generace mohou vyvolávat úzkost: péče o vlastní obraz na sociálních sítích, srovnávání s druhými, bludný kruh anorexie nebo chmurné vyhlídky z budoucnosti. Nová síla a naděje ale do všech těchto situací přichází s Ježíšem Kristem, podotkl z pódia P. Ján Búc: „Na dveře tvého srdce dnes klepe Ježíš. Ne proto, aby tě odsoudil a řekl ti, co všechno jsi v životě provedl. On tě přišel zachránit. Ježíš nepřišel na svět kvůli zdravým, ale kvůli nemocným,“ zdůraznil slovenský kněz, který mluvil také o vlastní slabosti a síle, která pochází jedině od Boha. P. Búc svědčil také o důležité chvíli svého života, kdy uslyšel Ježíšovo klepání na dveře svého srdce: „Když jsem byl osmnáctiletý kluk, řekl jsem Bohu ano, když mi řekl, že mám být jeho služebníkem. Nevěděl jsem, co to znamená, ale věděl jsem, že mě volá ke kněžství. Nikdy bych to nezměnil, nikdy jsem toho nelitoval,“ prohlásil P. Búc.

Hlavní motiv přišel v poslední třetině tříhodinového programu. Výzvu „Nebojte se!“ adresoval mladým už papež Jan Pavel II. a letos na Světových dnech mládeže na ni navázal také papež František. Stala se také heslem letošní Godzone Tour. Na závěr pásma chval se na pódiu objevil také žilinský biskup Tomáš Gális. „S Ježíšem to zvládneme, i když je svět plný nejistot a napětí. Nebojte se. Ježíš žije s vámi. Amen,“ ujistil mladé a udělil požehnání na cestu domů. Cestou z haly se také mohli mladí setkat se zástupci společenství z různých částí žilinské diecéze a Oravy, která jsou otevřená pro nové členy.

Godzone tour začala v pondělí 24. října v Prešově a pokračuje do Zlína (25. října), Brna (26. října) a dále do Bratislavy (27. března) a Banské Bystrice (28. března). Na programu se každý večer podílí na tři sta mladých a místní dobrovolníci. Součástí turné jsou také návštěvy škol a evangelizace v ulicích.

Život z víry Mladí v církvi

image:Image Rady zkušeného ďábla
Rady zkušeného ďábla Clive Staples Lewis
image:Image Víno, dar nebe i země
Víno, dar nebe i země Karel Sládek
image:Image Jak sníst slona?
Jak sníst slona? Pavel Konzbul
image:Image Žít s moudrostí včel + Víno, dar nebe i země + Do hlubin rybářovy duše
Žít s moudrostí včel + Víno, dar nebe i země + Do hlubin rybářovy duše Karel Sládek