Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Evropská síť nemocničních kaplanů jednala v Praze

Autor: František Zakopal Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace22. 3. 2023, 12.12
TiskTisk

Ve středu, 22. března, odletěl z Prahy 6-ti členný tým nemocničních kaplanů - představitelů evropské sítě nemocničních kaplanů (ENHCC). Pod vedením evropské koordinátorky paní Gudrun Rosen ze Švédska byl zde zpracován program konference, která se uskuteční, dá-li Pán Bůh, v dubnu příštího roku v Praze.

image:Image 26/source/orig/25691_img-6834.JPEG
Foto: František Zakopal

Gudrun Rosen pracuje ve Švédsku jako nemocniční kaplanka, která má ve své domovské nemocnici na starosti vedení týmu. Je také pastorkou církve luteránské. Mimo paní Rosen byli přítomni kaplani z Holandska, Belgie a Španělska. Na závěr pracovní návštěvy měli možnost prohlédnout si nádhernou knihovnu premonstrátského řádu na Strahově, kde se také setkali s oběma předsedy asociací nemocničních kaplanů bratrem Pavlem Rumlem a bratrem jáhnem Michalem Hrnčiarikem.

Evropská síť nemocničních kaplanů staví na ekumenické spolupráci a právě toto setkání se neslo v tomto duchu, který papež František tak často zmiňuje ve svých promluvách. Při pracovní večeři také došlo k výměně zkušeností, vzájemné inspiraci, řeč se nesla také v duchu hlavního poslání a nebylo opomenuto vzdělávání a supervize, která je pro kaplany tolik potřebná. O doprovod zahraniční delegace se ochotně a skvěle postaral otec Václav Tomiczek a sestra Miriam Szökeová. Závěrem zbývá dodat, že konference bude příští rok ukončena společnou ekumenickou bohoslužbou v pražské katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha.

Více o evropské síti nemocničních kaplanů se dočtete zde.

Focusy

Pastorace Řeholní život Zdravotnictví

Mohlo by vás zajímat

image:Image Duchovní otcovství
Duchovní otcovství Jacques Philippe
Cena: 224 Kč
image:Image Jak se žije v semináři
Jak se žije v semináři Tomáš Kutil
Cena: 269 Kč
image:Image Vést jako Ježíš
Vést jako Ježíš Floyd McClung
Cena: 269 Kč
image:Image Boží plán pro rodinu
Boží plán pro rodinu Rob Rienow
Cena: 92 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou