Evropská síť nemocničních kaplanů jednala v Praze

Autor: František Zakopal Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace22. 3. 2023, 12.12

Ve středu, 22. března, odletěl z Prahy 6-ti členný tým nemocničních kaplanů - představitelů evropské sítě nemocničních kaplanů (ENHCC). Pod vedením evropské koordinátorky paní Gudrun Rosen ze Švédska byl zde zpracován program konference, která se uskuteční, dá-li Pán Bůh, v dubnu příštího roku v Praze.

image:Image 26/source/orig/25691_img-6834.JPEG
Foto: František Zakopal

Gudrun Rosen pracuje ve Švédsku jako nemocniční kaplanka, která má ve své domovské nemocnici na starosti vedení týmu. Je také pastorkou církve luteránské. Mimo paní Rosen byli přítomni kaplani z Holandska, Belgie a Španělska. Na závěr pracovní návštěvy měli možnost prohlédnout si nádhernou knihovnu premonstrátského řádu na Strahově, kde se také setkali s oběma předsedy asociací nemocničních kaplanů bratrem Pavlem Rumlem a bratrem jáhnem Michalem Hrnčiarikem.

Evropská síť nemocničních kaplanů staví na ekumenické spolupráci a právě toto setkání se neslo v tomto duchu, který papež František tak často zmiňuje ve svých promluvách. Při pracovní večeři také došlo k výměně zkušeností, vzájemné inspiraci, řeč se nesla také v duchu hlavního poslání a nebylo opomenuto vzdělávání a supervize, která je pro kaplany tolik potřebná. O doprovod zahraniční delegace se ochotně a skvěle postaral otec Václav Tomiczek a sestra Miriam Szökeová. Závěrem zbývá dodat, že konference bude příští rok ukončena společnou ekumenickou bohoslužbou v pražské katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha.

Více o evropské síti nemocničních kaplanů se dočtete zde.

Pastorace Řeholní život Zdravotnictví

image:Image Zpovědník a případy sexuálního zneužívání
Zpovědník a případy sexuálního zneužívání Tomasz Liszewski, Krzysztof Matuszewski
image:Image Události ze života víry