Francouzský kněz obviněný ze zneužívání mladé dívky spáchal sebevraždu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 7. 2023, 11.37

P. Benjamin Sellier z cambariské arcidiecéze ve Francii spáchal 11. července v časných ranních hodinách sebevraždu poté, co se dozvěděl, že je vyšetřován kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání mladé ženy.

image:Image 38/source/orig/37449_snimek-obrazovky-2023-07-18-v-11-17-20.png

Podle místních médií France Bleu Nord 47letého kněze srazil nákladní vlak kolem třetí hodiny ranní v severním regionu Francie nedaleko hranic s Belgií. Francouzská média uvedla, že vedle Selliersova těla byl nalezen dopis, ve kterém se ke zneužití přiznává, ale bagatelizuje skutečnosti.

"Naše diecéze prochází tragickým utrpením v souvislosti se smrtí otce Benjamina Selliera. Jeho smrt nás šokovala a uvrhla do smutku," uvedl cambraiský arcibiskup Vincent Dollmann v prohlášení z 13. července. "Vyšetřování okolností smrti potvrzuje, že ukončil svůj život dobrovolně," dodal arcibiskup.

S knězem podle arcibiskupa probíhalo soudní řízení na základě stížnosti na sexuální napadení, které podala mladá dívka a její rodina. "Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a presumpci neviny, na kterou měl P. Benjamin Sellier nárok jako každá jiná osoba, nebylo řízení medializováno. V návaznosti na stížnost byla ve spolupráci s justičními orgány přijata náležitá opatření, která omezila jeho pastorační službu s mládeží," stojí dále v prohlášení arcibiskupa.

"Pamatuji v modlitbách také na mladou ženu, která stížnost podala, a její rodinu, na farníky a kněze diecéze, i na pozůstalou rodinu otce Benjamina," uvedl arcibiskup Dollmann, který vyzval, aby v této zkoušce, kterou společně v arcidiecézi procházejí, zůstali jednotní v modlitbě.

P. Benjami Sellier pocházel z města Landrecies. Vyrůstal v katolické rodině, v roce 2015 byl vysvěcen na kněze a v roce 2020 přišel do města Avesnes-sur-Helpe, kde vykonával svou kněžskou službu.

Zdroj: CNA

Ochrana nezletilých v církvi

image:Image Výstup na horu manželství
Výstup na horu manželství Elias Vella