Hromnice ve znamení zasvěceného života

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace3. 2. 2023, 8.24

Radostné společenství utvořili řeholnice a řeholníci s biskupem Josefem Kajnekem v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové.

image:Image 24/source/orig/23085_20667_0_image.jpg

Setkání bylo tradičně zahájeno v kapli sv. Klementa - patrona královéhradecké diecéze. Ve své homilii, již v katedrále, Biskup Josef mimo jiné připomněl slova papeže Františka, který  připomíná seminaristům a zasvěceným osobám tři pilíře jejich života - modlitbu, chudobu a trpělivost.

Jak dále zmínil pomocný biskup Josef Kajnek, církev byla historicky zakladatelkou sirotčinců, chudobinců či nemocnic.  "Zakládala školy, v klášterech se dbalo na umění všeho druhu, udržovala se tam mnohá řemesla.  I když státní zřízení postupně tato zařízení většinou převzala,  i když Charita v mnohém dnes pokračuje a doplňuje to, co stát neumí,  modlitbu za nás žádná instituce  nepřevezme. V modlitbě jsme nezastupitelní.  To je naše hlavní poslání v tomto světě",  řekl mimo jiné biskup Josef.

Řeholní život Biskupové

image:Image Církev přežívá