I pro církve dotace na vybudování ubytovacích zařízení

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí
Datum publikace21. 8. 2022, 11.50

Ministerstvo pro místní rozvoj rozšířilo stávající program na pomoc s rekonstrukcemi bytů pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny.

image:Image 16/source/orig/15565_12644_0_image.jpg

Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsou nově zahrnuty i církevní organizace.

Cílem dotačního programu je rozšířit ubytovací kapacity v nouzovém ubytování pro naléhavé potřeby bydlení uprchlíků z Ukrajiny.
Rozšíření ubytovací kapacity lze provést prostřednictvím
1) bytů, které jsou kolaudovány jako byty podle stavebního zákona, ale jsou aktuálně neobyvatelné,
2) nebytových prostorů, které budou upraveny na byty nebo ubytovací jednotky,

Výše dotace je 85 % skutečně vynaložených uznatelných výdajů. Povinná finanční spoluúčast žadatele o dotaci musí představovat min.15 % skutečně vynaložených uznatelných výdajů akce. Pro výpočet max. dotace je rozhodný počet ubytovaných osob. Dotace v bytě činí 150 tis. Kč/osoba, v ubytovacím zařízení pak 40 tis. Kč/osoba.

Příjem žádostí je do 31. 8. 2022,  realizaci je nutné dokončit do 28. 2. 2023.

Detailní informace jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj ČR

Pomoc uprchlíkům

image:Image Jak?
Jak? Pavel Konzbul
image:Image Puzzle - Panna Maria Fatimská 13x20cm
Puzzle - Panna Maria Fatimská 13x20cm
image:Image Příběh Komunity Cenacolo
Příběh Komunity Cenacolo Matka Elvíra
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre