I senioři mají své diecézko

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace7. 9. 2023, 9.54

Už 17. bude letošní diecézní setkání seniorů. Uskuteční se v pátek 29. září v Hradci Králové.

image:Image 41/source/orig/40281_26747_0_image.jpg

„Přípravy začaly už před několika měsíci,“ informuje Veronika Čepelková, vedoucí Diecézního centra pro seniory. „Zajistit přednášející, hudební vystoupení, prostory a v neposlední řadě také hlavního celebranta mše svaté, je totiž nutné s velkým časovým předstihem. Před samotným konáním akce se schází organizační tým, který má v péči občerstvení, informační stánek, zajišťuje navigační službu, rozdává skládačky s programem. Vítá rovněž příchozí a vede některé liturgické služby během bohoslužby.“

Program 17. diecézního setkání seniorů zahájí v 9:15 modlitba seniorů za osamělé a nemocné v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Následovat bude slavnostní bohoslužba, celebrovaná biskupem Mons. Janem Vokálem, které se zúčastní děti z Církevní základní školy Jana Pavla II.

Beseda s P. Mariánem Pospěchou, moderátorem TV Noe, začne v Novém Adalbertinu v 11:15. Není bez zajímavosti, že ho proslavila mše za Evu Pilarovou. „Byla věřící a požádala mě, abych ji doprovodil na věčnost,“ vzpomínal před časem. „I uprostřed bolesti zůstala silná. To bylo velmi inspirující. Pro nás blízké byla učitelkou ve finálním stádiu svého života.“

Odpolední program zahájí v 13:30 beseda s Miloněm Čepelkou, mužem mnoha nadání. Rodák z Pohoří u Opočna je český básník, tvůrce haiku, prozaik, textař, herec, zpěvák, scenárista, moderátor a cimrmanolog.

Benefiční vystoupení Věry Martinové, první dámy české country music, od 15:00 letošní diecézní setkání seniorů uzavře. Výtěžek z koncertu, který finančně podpořil Královéhradecký kraj, pomůže nemocné Janě trpící roztroušenou sklerózou.

„Přihlásit se lze do 27. 9. 2023 na https://www.simeon.cz/Prihlaska. Těšíme se na setkání s vámi!“ … vzkazuje Veronika Čepelková, vedoucí královéhradeckého diecézního centra pro seniory.

Život z víry

image:Image Bůh nebo nic
Bůh nebo nic Nicolas Diat, Robert Sarah
image:Image Bůh ve škole
Bůh ve škole Michal Podzimek
image:Image Vášeň pro církev
Vášeň pro církev Joshua Harris
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.