Jarní plenární zasedání ČBK se uskuteční v Krkonoších

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace17. 4. 2024, 10.42

Ve dnech 22. - 24. dubna 2024 se koná 139. plenární zasedání České biskupské konference. Tentokrát se čeští a moravští biskupové sejdou na Erlebachově boudě ve Špindlerově Mlýně.

image:Image 55/source/orig/54853_2023-10-17vohlvh21628.jpg
Vojtěch Hlávka, ČaV

Zasedání se zúčastní také apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo a předsedové konferencí vyšších představených mužských a ženských řeholí, arciopat Prokop Siostrzonek OSB a sr. Krista Chládková OP. Na programu jsou jednání o ekonomických záležitostech, budou se probírat i podněty z jednotlivých komisí a rad ČBK.

Plenárnímu zasedání bude v pondělí předcházet setkání členů Národního synodálního týmu, kteří budou připravovat souhrnnou zprávu určenou pro druhé zasedání synody o synodalitě v říjnu ve Vatikánu. Následně ji předloží biskupům Čech, Moravy a Slezska na plénu k diskuzi a schválení.

Veřejnost je zvaná na mši svatou, kterou budou čeští a moravští biskupové společně slavit v úterý 23. dubna v 18 hodin v kostele sv. Petra ve Špindlerově Mlýně. Hlavním celebrantem bude královéhradecký emeritní biskup Josef Kajnek, kázat bude emeritní pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka.

Média budou informována o závěrech jednání tiskovou zprávou po skončení plenárního zasedání.

Biskupové Plenární zasedání ČBK

image:Image Vyznání na hraně času a věčnosti I.
Vyznání na hraně času a věčnosti I. Karel Skalický
image:Image Broučku a cvoku přenáramný...
Broučku a cvoku přenáramný... Vladimír Boublík
image:Image A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi?
A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi? Jan Jelínek
image:Image Životopis otce Tomáše Špidlíka