Jim Caviezel: Zvuk svobody je nejlepší film, který jsem natočil od Umučení Krista

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace16. 6. 2023, 14.52

Nejnovější film Jima Caviezela "Sound of Freedom" (Zvuk svobody) uvede 4. července do kin společnost Angel Studios. Jim Caviezel, který se proslavil postavou Ježíše ve filmu "Umučení Krista", tvrdí, že tento film patří k jeho nejlepším a doufá, že lidé budou z kina odcházet s proměněným srdcem.

Caviezel hraje ve filmu Zvuk svobody  agenta Tima Ballarda, který se po záchraně malého chlapce před obchodníky s dětmi dozví, že chlapcova sestra stále zůstává v zajetí. Podá tedy výpověď ze zaměstnání a riskuje svůj život, když se vydává na nebezpečnou cestu kolumbijskou džunglí za záchranou holčičky.

V roce 2013 Ballard a řada bývalých vládních agentů opustili svá zaměstnání a založili organizaci Operation Underground Railroad (O.U.R.), která po celém světě ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení zachraňuje děti z otroctví a před vykořisťováním.

"Problémem současných křesťanů je, že chceme jednoduchou cestu. Tady vidíme, jak se svět mění. Existuje dobro a zlo, ale velkou část toho zla tvoří ti, kteří jen sedí a nic nedělají. My se ale musíme v určitém okamžiku rozhodnout. Někteří se více přiklánějí k Ježíši, více k dobru, někteří se více přiklánějí ke zlu. Musíme se rozhodnout, kterou cestu si zvolit. A to se mi na Timu Ballardovi líbí. Je to příběh akčního hrdiny," uvedl Caviziel a dále pokračuje: "Papež Jan Pavel II. kdysi řekl, že každá generace Američanů musí vědět, že svoboda neexistuje proto, abys dělal, co se ti líbí, ale proto, abys měl právo dělat to, co bys měl. To je svoboda, kterou nám přeji. Svobodu od hříchu, svobodu od našich slabostí, svobodu od otroctví, za které může hřích. To je svoboda, za kterou stojí za to zemřít."

Angel Studios je americká mediální společnost a filmové distribuční studio, které využívá k financování své produkce equity crowdfunding a proslavilo se díky populárnímu seriálu Chosen. Diváci mohou tzv. "zaplatili dopředu", aby i ti, kteří by se na film jinak nepodívali, mohli požádat o vstupenku zdarma. Cílem studia je, aby film o premiérovém víkendu navštívily 2 miliony lidí, kteří by reprezentovali přibližně 2 miliony dětí, jež se každoročně stanou obětí obchodu s lidmi.

Zdroj: Catholic News Agency

Osobnosti Kultura