Kamerunští ozbrojenci po měsíci propustili rukojmí

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace26. 10. 2022, 15.33

Devět křesťanů včetně kněží a řeholnice, kteří byli zajati při zářijovém útoku na kostel P. Marie v Nchang na severozápadě Kamerunu, je na svobodě. Na videu děkují únoscům za to, že je propustili, aniž by dostali výkupné. Podle vatikánské tiskové agentury Fides se z více než měsíčního zajetí dostali 22. října.

image:Image 19/source/orig/18336_osvobozeni.jpg
Foto: Pixabay

Biskup kamerunské diecéze Mamfe Aloysius F. Abangalo jejich propuštění potvrdil a poděkoval věřícím za modlitby. Zároveň důrazně odsoudil znesvěcení kostela a vyzval k většímu respektu k lidským právům: "Je nelidské zbavovat naše bratry a sestry svobody, aby se za každou cenu vymáhaly peníze. Ti, kdo se k takovým činům uchylují, by měli svůj přístup přehodnotit."

Kamerunská biskupská konference po únosu veřejně prohlásila, že nebude platit výkupné, aby se zabránilo nebezpečným precedentům. Totožnost únosců zatím zůstává nejistá, pravděpodobně se jedná o separatisty z Ambazonie. Tak se označuje samozvaný separatistický stát, který si nárokuje oblasti na západě Kamerunu. Může se ale také jednat o pouhou zločineckou skupinu, která se tváří jako politicky motivovaná, ale ve skutečnosti se dopouští únosů jen za účelem vydírání, uvádí agentura Fides.

Zdroj: Vatican News

Pronásledování křesťanů