Kardinál Braz de Aviz vybízí řeholníky a řeholnice k modlitbě za mír

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace1. 3. 2022, 13.55

Vatikánská Kongregace pro společnosti zasvěceného a apoštolského života vyzvala všechny řeholníky, řeholnice, muže a ženy zasvěceného života, aby se modlili za mír na Ukrajině. V pondělním listu její prefekt, kard. Braz de Aviz, vybízí řeholní společenství – pokud možno – k ekumenické modlitbě.

image:Image 9/source/orig/8685_5055_0_844.jpeg

Válka se „vrátila na kontinent, který se jen zdánlivě poučil z hrůzné minulosti“ a „nese s sebou riziko nového světového konfliktu“, píší prefekt a sekretář Kongregace pro řeholní život, kardinál João Braz de Aviz a arcibiskup José Rodríguez Carballo: „Přimkněme se proto k mužům, ženám a dětem žijícím na Ukrajině a ve všech ostatních zemích poznamenaných válkou nebo vnitřním konfliktem a násilím“.

V této válce, pokračují vatikánští zodpovědní za řeholní život, „nikdy nebudou vítězové a poražení, nýbrž jen mužové, ženy a děti, zdevastované konfliktem“. Po vzoru „Krista, který z kříže objal hříšníka i spravedlivého“ se řeholníci a řeholnice mají modlit za „spásu všech“, stojí v listě, který se obrací zejména ke kontemplativním řeholnicím, které „již nyní nabízejí své životy za mír“.

Kardinál Braz de Aviz spolu s arcibiskupem Carballem podněcují řeholní společenství k tomu, aby též podporovala různé „příležitosti k modlitbě“ a tam, kde je to možné,  tak činila „spolu s bratry ostatních křesťanských církví, před nimiž vyjádříme svou touhu po sdílení a společné modlitbě“.

Válka na Ukrajině

image:Image Pronásledování křesťanů v antice
Pronásledování křesťanů v antice Wolfram Kinzig
image:Image Katolická církev východního obřadu ve střední, východní a jihovýchodní Evropě