Kardinál Krajewski na týdenní humanitární misi ve Lvově

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace21. 9. 2023, 10.07

Kardinál Konrad Krajewski tento týden cestuje na Ukrajinu, aby ve Lvově otevřel nový domov pro vysídlené matky a děti. Přijíždí jen několik dní poté, co po ruském útoku shořel sklad s humanitární pomocí.

image:Image 42/source/orig/41523_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-2.jpeg
Kardinál Krajewski na jedné z humanitárních misí na Ukrajině
Vatican Media

Podle tiskové zprávy Dikasteria pro službu milosrdenství z 20. září je papežský almužník kardinál Konrad Krajewski na týdenní návštěvě na Ukrajině, aby jménem papeže Františka otevřel Domov pro ženy a děti na znamení podpory a blízkosti všem, kteří byli nuceni kvůli válečnému konfliktu uprchnout.

Domov byl vybudován během války a částečně je financován Svatým stolcem. Má sloužit jako dočasné ubytování pro ženy a děti, kteří uprchli před bombardováním v jiných částech Ukrajiny.

Návštěva kardinála následuje po ruských útocích na Ukrajině, při nichž podle agentury Reuters 19. září zahynulo devět lidí. Ve Lvově bylo při útoku bezpilotního letounu zapáleno několik průmyslových skladů včetně toho, který využívá katolická charitativní organizace Caritas-Spes k uchování potravin, oblečení, hygienických balíčků a elektrických generátorů.

Generální tajemník Caritas Internationalis Alistair Dutton uvedl, že útok zničil více než 330 tun humanitární pomoci pro Ukrajince. Generální tajemník je tento týden v New Yorku, aby se zúčastnil Valného shromáždění OSN, na kterém v úterý vystoupil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: CNA

Válka na Ukrajině

image:Image Sepulkrální památky na Moravě a ve Slezsku do roku 1420 - M. Pojsl
Sepulkrální památky na Moravě a ve Slezsku do roku 1420 - M. Pojsl Miloslav Pojsl