Papež pokračuje v modlitbách za ty, kteří trpí válečnými hrůzami

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace11. 1. 2024, 9.51

Při generální audienci ve středu 10. ledna v Aule Pavla VI. papež František znovu vyzval k míru a během své katecheze se věnoval neřesti obžerství.

image:Image 50/source/orig/49146_damage-in-gaza-strip-during-the-october-2023-27.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Ve svém pozdravu papež vyjádřil solidaritu s těmi, kteří prožívají válečné hrůzy. "Obnovujeme svou blízkost v modlitbě s drahým ukrajinským obyvatelstvem, které je tak krutě zkoušeno, i s těmi, kdo trpí hrůzami války v Palestině a Izraeli, jakož i v jiných částech světa." Svatý otec také opětovně apeloval na představitele válčících zemí po celém světě, aby ušetřili jejich obyvatele válečných hrůz.

Další ze svých katechezí v novém cyklu o neřestech a ctnostech věnoval papež obžerství. Zdůraznil Ježíšovo učení, že špatné není samotné jídlo, ale vztah, který k němu máme. "Řekni mi, co jíš, a já ti řeknu, jakou máš duši," řekl papež František a varoval před touto neřestí, která, jak zdůraznil, zabíjí naši planetu. Svatý otec vybízí, abychom nechali evangelium uzdravit nás z obžerství a společenské chamtivosti.

Zdroj: Vatican News, anglická sekceVatican News, italská sekce

Konflikt ve Svaté zemi Papež František Válka na Ukrajině Promluvy papeže Františka