Lupa
Obsah Obsah
Portál

Kardinál Marc Ouellet odešel do penze

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 4. 2023, 12.03
TiskTisk

Quebecký kardinál Marc Ouellet, vedoucí vatikánského biskupského úřadu, odešlel k 12. dubnu do penze. Svůj úřad předal biskupovi Robertu Francis Prevostovi.

image:Image 29/source/orig/28210_23227_0_20230223-cardinal-ouellet-interview-alan-koppschall-3.jpg
Foto: Alan Koppschall, EWTN

Vatikán uvedl, že papež František přijal Ouelletovu rezignaci z důvodu dosažení věkového limitu. Ouelletovi je 78 let, což je o tři roky více, než je běžný věk odchodu do důchodu pro biskupy.

"Nastal čas, abych přijal nové výzvy ve službě církvi a Svatému stolci," uvedl Ouellet ve svém prohlášení.

Ouellet, kterého do čela Dikasteria pro biskupy jmenoval papež Benedikt XVI. v roce 2010, byl jedním z mála vatikánských prefektů, které si František ponechal z doby pontifikátu svého předchůdce, což bylo jasným projevem důvěry. Dikasterium pro biskupy je výbor, který radí papeži při výběru biskupů. Vyšetřuje také obvinění ze zneužívání nebo zanedbání péče, která jsou proti nim vznášena.

Zdroj: Catholic News Agency

Focusy

Osobnosti Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Ty jsi kněz navěky
Ty jsi kněz navěky Zdeněk Jančařík, Ludmila Javorová
Cena: 287 Kč
image:Image Oční lékař Karel Kuběna
Oční lékař Karel Kuběna Jana Langerová
Cena: 320 Kč
image:Image Kdo chodí tmami
Kdo chodí tmami Aleš Palán, Daniel Reynek, Jiří Reynek
Cena: 448 Kč
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice Dominique Wolton, papež František
Cena: 269 Kč

Související články