Kardinál Parolin: Fiducia supplicans se dotkla velmi citlivého tématu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 1. 2024, 13.59

Kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář, se vyjádřil k rozdílným reakcím, které vyvolal u mnoha biskupských konferencí světa dokument vydaný Dikasteriem pro nauku víry - Fiducia supplicans.

image:Image 50/source/orig/49291_pietro-cardinal-parolin-in-october-2016.jpg
Ilustrační foto

"Tento dokument vyvolal velmi silné reakce; to znamená, že se dotkl velmi delikátního, velmi citlivého tématu, bude třeba dalšího zkoumání," řekl kardinál Parolin v pátek 12. ledna během tiskové konference v italské Akademii věd (Accademia dei Lincei) v Římě.

Vatikánský státní sekretář dále uvedl, že pokud tyto plody slouží k tomu, aby se kráčelo podle evangelia a dávaly odpovědi na dnešní dobu, jsou i tyto plody vítány. Zároveň zopakoval, že církev je otevřená a pozorná vůči znamením doby, ale musí zůstat věrná evangeliu. Na doplňující otázku italského novináře, zda se jedná o omyl, odpověděl nejvyšší vatikánský diplomat slovy: "Do těchto úvah se nepouštím, reakce nám však říkají, že se to dotklo velmi citlivého tématu."

Zdroj: CNA

Život z víry Osobnosti

image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé
Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé James Martin