Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Kardinál Pietro Parolin navštívil Slovensko

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 9. 2023, 9.10
TiskTisk

Kardinál Pietro Parolin, státní sekretář Svatého stolce, navštívil Slovensko ve dnech 14.-16. září na pozvání Konference biskupů Slovenska (KBS).

image:Image 42/source/orig/41027_1694800564.jpg
Foto: Ján Bitšanský, TK KBS

Z Vatikánu přicestoval u příležitosti 30. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Slovenskou republikou a Svatým stolcem, 1160. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje, 20. výročí návštěvy svatého Jana Pavla II. na Slovensku a druhého výročí návštěvy papeže Františka na Slovensku.Během tří dnů se setkal s nejvyššími představiteli státu a církve. Navštívil Bratislavu, Šaštín, Košice a Klokočov.

„Mám radost z toho, že Slovensko navštívila druhá nejvýše postavená hlava katolické církve. Jsme za toto setkání mimořádně vděční. Tak jako církev dýchá dvěma plícemi, tak i kardinál Parolin přišel mezi nás na západ i východ. Kardinál Pietro Parolin nás povzbudil k naději a obnovil v nás odhodlání společně kráčet jako jeden Boží lid. Opět nám připomenul Marii, Matku putování, která se vždy vydává na cestu. Nepřestávejme kráčet po cestě a neochabujme ve víře,“ uvedl po skončení návštěvy košický arcibiskup metropolita a předseda Konference biskupů Slovenska Mons. Bernard Bober.

Zdroj: TK KBS

Focusy

Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Na ohnivém voze
Na ohnivém voze Dom Samuel
Cena: 176 Kč
image:Image Petrkovu s láskou
Petrkovu s láskou Aleš Palán, Vlastimil Vokolek
Cena: 48 Kč
image:Image Život a dílo Vladimíra Solovjova
Život a dílo Vladimíra Solovjova Sergej Michailovič Solovjov
Cena: 486 Kč
image:Image Oživ plamen
Oživ plamen Josef Hrdlička
Cena: 86 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou