Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Kardinál Zuppi v Kyjevě v rámci mírové mise

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 6. 2023, 10.13
TiskTisk

S odkazem na předchozí oznámení Svatého stolce bylo dnes potvrzeno, že ve dnech 5. - 6. června 2023 navštíví Kyjev na mírové misi kardinál Matteo Maria Zuppi, arcibiskup boloňský a předseda Italské biskupské konference, jako vyslanec Svatého otce.

image:Image 33/source/orig/32708_35798908266-bfdf7183a6-b.jpg
Foto: Cineca

Jak stojí v oficiálním prohlášení Svatého stolce, hlavním cílem této iniciativy je pozorně vyslechnout ukrajinské úřady a prozkoumat možné cesty k dosažení spravedlivého míru a podpořit humanitární aktivity, která pomohou zmírnit napětí.

Papež František pověřil v květnu letošního roku předsedu Italské biskupské konference, kardinála Mattea Zuppiho, aby se ujal mírové mise na Ukrajině. Sedmašedesátiletý předseda Italské biskupské konference Zuppi, který je zároveň arcibiskupem boloňským, má vést "misi, jež má pomoci zmírnit konflikt na Ukrajině" v naději, že by to mohlo vést "k zahájení mírových procesů," jak uvedl Vatikán ve svém prohlášení. V dokumentu se zároveň uvádí, že se papež František nikdy nevzdal myšlenky, že by mírová mise Vatikánu mohla nastolit cestu k míru.Focusy

Papež František Osobnosti Válka na Ukrajině

Mohlo by vás zajímat

image:Image Život pro zavržené
Život pro zavržené Clara Lejeune Gaymardová
Cena: 161 Kč
image:Image Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur
Evropa Benedikta z Nursie v krizi kultur Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
Cena: 23 Kč
image:Image Kristovy relikvie
Kristovy relikvie Marek Šmíd
Cena: 215 Kč
image:Image Vyznání na hraně času a věčnosti
Vyznání na hraně času a věčnosti Karel Skalický
Cena: 259 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou