Katolická církev terčem pronásledování také na východě Afriky

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 10. 2022, 9.28

Úřady v africké Eritreji zatkly katolického biskupa a dva kněze. Zprávu BBC mezitím zástupcům církve potvrdila tamní vláda. K zatčení došlo minulý týden. O důvodech zatčení ani o současném místě pobytu biskupa Abune Fikremariama Hagose a obou duchovních nebyly podány žádné informace.

image:Image 18/source/orig/17904_eritrea-1758950-1280.png
Foto: Pixabay

51letého biskupa eritrejské diecéze Segheneity odvedli v sobotu na letišti v hlavním městě Asmara "bezpečnostní agenti", když se vracel z Evropy. O čtyři dny dříve policisté údajně zatkli kněze v Segheneyti a dalšího ve městě Teseney.

Vztahy mezi katolickou církví a autokratickým režimem eritrejského prezidenta Isaiase Afwerkiho jsou již několik let napjaté. Katolická zdravotnická zařízení a školy byly znárodněny. Pravděpodobným důvodem je veřejná kritika vlády ze strany několika biskupů. Prezident Afwerki se opakovaně stává terčem kritiky organizace Amnesty International za porušování lidských práv. Reportéři bez hranic umístili loni Eritreu na poslední místo žebříčku 180 zemí podle svobody slova.

Zdroj: Kathpress, Wikipedia

Pronásledování křesťanů Biskupové

image:Image O vůli
O vůli Tomáš Akvinský