Klarisky jsou v Brně pětadvacet let

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace30. 10. 2022, 13.40

Před dvaceti pěti lety byl v Brně -Soběšicích dekretem brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho kanonicky zřízen klášter sester klarisek, který nese název Maria Immaculata (Neposkvrněná). Novostavbu klášterního objektu s kaplí o kapacitě 80 míst, sloužící také veřejnosti, posvětil biskup Cikrle v den svátku všech svatých 1. listopadu 1997.

image:Image 19/source/orig/18454_20221016112033-toci-z624250.jpg
Tomáš Cigánek, OFS

V té době začalo jako na jediném místě v České republice působit v Soběšicích společenství sester klarisek. Zakladatelka této řehole, svatá Klára, se narodila v roce 1194 v Assisi. Její svátek si církev připomíná 11.8., kdy v roce 1253 zemřela. Společně se sv. Františkem založila řád, který byl později pojmenován podle ní - Řád chudých sester sv. Kláry, krátce klarisky. Brněnská komunita řeholnic tráví čas v odloučení od světa, v chudobě. Nevlastní žádný majetek, hlavním posláním klarisek je modlitba a rozjímání. Obživu získávají z klášterní zahrady a peníze z příležitostných ručních prací s církevní tématikou.

Fotogalerie z děkovné mše svaté z 15. října 2022 ZDE

Řeholní život Biskupové

image:Image Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán
Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán Michal Altrichter