Last minute: jaké prázdninové akce pro mladé mají stále volnou kapacitu?

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace13. 7. 2023, 9.25

Skoro čtvrtina letních prázdnin už uběhla, ale mnoho duchovních a formačních akcí pro mladé teprve začne. Přinášíme přehled, kam se mohou mladí na poslední chvíli přihlásit.

image:Image 38/source/orig/37180_25352_0_mladi_fandi_velehradu.jpg

Volná místa mají třeba některé duchovní obnovy. Boromejky například zvou na Duchovní cvičení pro dívky (17–30 let), které od 6. do 11. srpna 2023 povede na Hutisku P. Petr Kříbek, farář z Havířova. Setkání má podtitul: život každého z nás je cestou – cestou plnou křižovatek, příležitostí, nebezpečí a rozhodování. Více informací: https://www.boromejky.cz/dc-hutisko

Na duchovní obnovu zvou také Dcery Božské lásky v Opavě. Téma „Ano, jen jedno je třeba. Marie si vybrala nejlepší úděl a ten jí nikdo nevezme,“ přiblíží spolu s P. Pavlem Obrem, novým kaplanem pro mládež krnovského děkanátu. Setkání pro ženy od 16 do 30 let se uskuteční ve dnech 28. až 30. 7. 2023 v Opavě. Přihlásit se je možné do 24. 7. na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo mobilu 731704497.

Stále otevřené je také přihlašování na tábory JUMP v Kostelním Vydří (areál karmelitánského kláštera). Poslední volná místa by měla být dostupná na obou turnusech (23. až 29. července pro mladé od 15 do 18 let | a od 31. července do 6. srpna pro mladé od 18 do 23 let. Přihlašování zde.

Hlavní událostí letošního léta jsou Světové dny mládeže v Portugalsku. Ty už sice mají uzavřené přihlašování, i tak je ale možné připojit se k papeži Františkovi a mladým z celého světa a zažít přitom společenství. Alternativu ke Světovým dnům mládeže pro ty, kteří zůstávají doma, nabízí Arcidiecézní centrum života mládeže Přístav v Rajnochovicích (olomoucká arcidiecéze). Od 4. do 6. srpna zve na setkání Lisabon víkend pro mladé od 14 do 26 let. V plánu je sledování přenosů z Lisabonu, společné modlitby, hry nebo ochutnávky portugalského jídla.

Dalším setkáním letošního léta bude Absolventský Velehrad. Jedná se o čtyřdenní setkání absolventů, které se koná každým druhým rokem na významném poutním místě Velehradě. Jeho 6. ročník proběhne 17. až 20. 8. 2023. „Nabídne společné slavení eucharistie, přednášky, diskuze, workshopy, ale také prostor pro ztišení, adoraci či meditaci. Vzali jsme jej i jako příležitost strávit čas s přáteli, se kterými jsme se třebas od studií neviděli, ale i jako příležitost poznat nové lidi, myšlenky a perspektivy,“ píšou organizátoři na Facebooku. Mezi hosty setkání figuruje např. františkán P. Šebestián Smrčina, OFM, boromejka Angelika Pintířová nebo Petra Burianová známá ze soutěže Peče celá země. Motto setkání zní: „Nejsi v tom sám.“

Ve stejném termínu se na Vsetíně koná též Festival UNITED. O hlavní hudební modlitební vystoupení se postará třeba slovenská chválová kapela ESPÉ, skupina Timothy nebo Hillsong London. Ekumenické setkání má také svou přednáškovou část – jedním z hlavních řečníků je letos plzeňský biskup Tomáš Holub. Program a všechny potřebné informace jsou zde.

Víte o dalších akcích pro mladé v blízkém i vzdálenějším okolí? Dejte nám vědět na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Život z víry Mladí v církvi

image:Image KARLAZ: Cesta člověka
KARLAZ: Cesta člověka Tomáš Gavlas