Letní kurz přípravy na manželství poprvé distančně

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace5. 6. 2023, 12.19

Po loňské zkušenosti je připraven letní kurz přípravy na manželství distanční formou od 20. června do 8. srpna. Na závěrečný večer jsou přihlášené páry zvány do sálu sv. Vojtěcha v pražských Dejvicích.

image:Image 33/source/orig/32742_24342_0_2022-9-24-veronikatomas-470.jpg

Během prázdnin není možné zajistit prezenční formu kurzu, a tak díky dobrým zkušenostem s distanční formou je nabídnuto sedm témat pro individuální práci v páru a závěrečné společné setkáni pro všechny. Ke každému večeru snoubenci dostávají odkaz na nahrávku přednášky a manuál pro společnou práci v páru a vzájemné sdílení. Jako zpětnou vazbu posílají jeden označený „úkol“, teprve pak mohou dostat další téma. Na zpracování každého tématu mají k dispozici týden. Podle zkušeností absolventů je to příjemně a užitečně strávený čas.

Podzimní kurz Společné přípravy na život v manželství prezenční formou poběží v termínu 10. 10.–28. 11. 2023.

Jedná se pouze o doplněk přípravy oddávajícím knězem. Všechny náležitosti svatby je potřeba domlouvat s ním v dostatečném předstihu. Pokud se nacházíte v situaci, že nemůžete absolvovat prezenční kurz, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese Centra pro rodinu.

Přihlášky pomocí elektronického formuláře ZDE

Život z víry

image:Image Žena ať v církvi promluví
Žena ať v církvi promluví Zdeněk Jančařík