Léto s apoštoly. Prázdninová diecézní hra začíná 1. července

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace28. 6. 2023, 9.17

Putování ostravsko-opavskou diecézí, sbírání razítek, objevování jiných farností – tak by se dala velmi stručně shrnout pravidla diecézní prázdninové hry. Cena nemine žádného úspěšného řešitele a někteří se navíc mohou těšit na prémiové ceny. Vydejte se s námi na cestu!

image:Image 36/source/orig/35788_24993_0_leto_s_apostoly_banner.jpg

Průvodci po diecézi se o prázdninách stanou apoštolové. Vybrali jsme devět kostelů v různých děkanátech. Úkolem soutěžících je u každého z nich objevit modrou schránku s razítkem a orazítkovat si příslušné pole na hrací kartě. Kdo získá všechna razítka, vyluští tak tajenku, která prozradí, kde si může vyzvednout cenu pro úspěšné řešitele. Zisk devíti razítek pak navíc umožňuje zařadit do slosování o hodnotné ceny. Razítka budou v terénu od 1. července do 31. srpna.

Důležité pojmy:

Hrací karta – na ní jsou zakreslené zapojené kostely a na druhé straně má prostor na razítkování. Najdete ji vloženou v prázdninovém vydání diecézního časopisu OKNO, můžete ji dostat 1. července na Prašivé na setkání dětí a rodin. Můžete si ji ale také stáhnout a vytisknout. první strana,  druhá strana

Tajenka – tajenka vás zavede na místo, kde bude od 31. července čekat cena pro všechny úspěšné řešitele. Pozor! Pokud se zároveň chcete zapojit do slosování o hlavní ceny, musíte přinést kartičku na dané místo do 10. září.

Ceny – na každého úspěšného řešitele čeká odměna. Ve slosování o hlavní ceny pak můžete navíc získat:

• Poukazy na dráhu Boboffka na Čeladné
  • Poukazy do lanového centra
  • Deskové hry Poutník
  • Poukazy na vypůjčení badatelské tašky v environmentálním centru HUBERT Hukvaldy (ekohubert.cz)

Co na místě najdu? Schránku s razítkem. Pokud by ve schránce žádné razítko, popř. na popsaném místě zcela chyběla schránka, nahlaste nám to na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako důkaz, že jste na místě byli, si před kostelem pořiďte fotografii. Uvnitř krabičky najdete také papíry s návodem, co dalšího můžete v okolí objevovat. Nabízíme také krátké zastavení s jednotlivými apoštoly prostřednictvím biblických úryvků.

Dostanu se dovnitř? Do většiny zapojených kostelů by mělo být možné celé léto přinejmenším nahlédnout díky pravidelnému větrání. Proto také název Pootevřené chrámy, který odkazuje k projektu Otevřené chrámy, k jejichž návštěvám při výletech za apoštoly srdečně zveme.  Zaručeným způsobem, jak se do kostelů dostat, je prožít s tamní farností mši svatou nebo jinou modlitbu. Pokud daná farnost nemá aktualizované webové stránky, raději se před cestou telefonicky informujte u tamního kněze, zda není v prázdninovém pořadu bohoslužeb nějaká změna.

A kde tedy jednotlivé apoštoly můžete o prázdninách „potkat“?

V pátek 30. června zde zveřejníme indicie, kde přesně krabičky najít.

Život z víry

image:Image Bůh v karanténě
Bůh v karanténě Nicholas Thomas Wright
image:Image Každé dítě potřebuje slyšet evangelium prakticky a názorně
Každé dítě potřebuje slyšet evangelium prakticky a názorně Manuela Jungová
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Celibát