Litoměřický biskup Jan Baxant vysvětil na kněze jáhna Jana Hrubého

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace18. 6. 2023, 22.02

Litoměřický biskup Jan Baxant vysvětil v sobotu 17. června 2023 v 11 hodin při mši svaté v děkanském kostele Povýšení svatého Kříže v Kadani na kněze jáhna Mgr. Jana Hrubého.

image:Image 35/source/orig/34652_24739_0_sveceni-3.jpg

Kněžskouslužbu bude vykonávat jako výpomocný duchovní ve farnosti Kadaň a okolí, kdepůsobil jako jáhen. Primiční mši svatou sloužil v neděli 18. června 2023 v 8.30 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže v Kadani.

Mgr.Jan Hrubý (*23. června 1945, Uherské Hradiště) je český grafik, karikaturista a římskokatolický kněz. Za svá výtvarná díla obdržel četná ocenění. Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Brně. Od roku 1967 publikoval své grafické a karikaturní práce v mnoha novinách a časopisech: Mladý svět, Stadion, Květy, Technický magazín, Psychologie dnes a v mnoha jiných. Mnoho let působil také v redakci diecézního časopisu Zdislava. Od roku 2016 kreslí pro Katolický týdeník. Jeho práce jsou publikovány i ve společných albech kresleného humoru: Veletucet a Prazdroj českého kresleného humoru. Po své náboženské konverzi vystudoval teologii na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a byl vysvěcen na trvalého jáhna. V letech 1993 až 2019 žil se svou ženou Anežkou v Újezdu pod Troskami, kde působil jako římskokatolický duchovní ve farnosti a okolí. Zde sesvou ženou jako pěstouni také vychovávali osm dětí. Od roku 2020 působil jakotrvalý jáhen v Kadani. V roce 2020 ovdověl a 17. června 2023 (den před 3.výročím úmrtí jeho manželky) jej biskup Jan Baxant v kostele Povýšení sv. Kříže v Kadani vysvětil na kněze.

Život z víry

image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé
Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé James Martin
image:Image Církev na kolenou