Luigi Sabbarese jmenován kontaktní osobou pro ochranu dětí ve Vatikánu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 2. 2023, 13.39

Kardinál Mauro Gambetti, generální vikář Jeho Svatosti pro Vatikán, jmenoval 29. prosince skalabrijského otce Luigiho Sabbareseho referentem pro ochranu nezletilých ve Vatikánu.

image:Image 24/source/orig/23625_20974_0_844.jpeg

Toto jmenování - uvádí se v komuniké vikariátu - je uděleno na základě Motu proprio Svatého otce "O ochraně nezletilých a zranitelných osob" ze dne 26. března 2019 a zejména "Směrnic pro ochranu nezletilých a zranitelných osob" ve vatikánském vikariátu.

Referát pro ochranu nezletilých - pokračuje komuniké - má za úkol koordinovat a ověřovat provádění Směrnic, "aby komunita ve vikariátu vždy respektovala a dbala na práva a potřeby nezletilých a starala se o prevenci všech forem násilí nebo zneužívání, zejména prostřednictvím vzdělávacích aktivit pro pastorační pracovníky". Kromě toho se referent, který využívá odbornou podporu doprovázející služby řízené Ředitelstvím pro zdraví a hygienu guvernorátu a Úřadu práce Apoštolského stolce, v případě potřeby "postará o přijetí a doprovázení osob, které tvrdí, že se staly oběťmi vykorisťování, sexuálního zneužívání nebo špatného zacházení, jakož i jejich rodin".

Životopis otce Sabbaresy

Otec Sabbarese se narodil 7. prosince 1962 v Salernu a na kněze byl vysvěcen 5. srpna 1989. V současné době zastává tyto funkce: soudní vikář Církevního tribunálu města Vatikánu (jmenován papežem loni v září), generální prokurátor kongregace skalabrinů, děkan fakulty kanonického práva na Papežské univerzitě Urbaniana, konzultor dikasterií pro evangelizaci a pro východní církve, referent Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury.

Ochrana nezletilých v církvi

image:Image Výchova bez ponižování