Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Mírovou misi kardinála Zuppiho na Ukrajině završilo setkání s prezidentem Zelenským

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 6. 2023, 16.44
TiskTisk

Kardinál Zuppi, předseda Italské biskupské konference, v pondělí 5. června zahájil a dnes, v úterý 6. června, končí řadu jednání jako papežův vyslanec, a to včetně návštěvy prezidenta Zelenského.

image:Image 33/source/orig/32859_24381_0_844.jpeg

Série pracovních, ale i modlitebních setkání, která přiblížila různé aspekty patnáct měsíců trvající tragické války. Od včerejšího příjezdu (5. června) do Kyjeva jako papežský vyslanec se kardinál Matteo Zuppi ponořil do dramatu války na Ukrajině, hovořil s institucionálními a církevními představiteli, dnes mimo jiné s prezidentem Zelenským, s cílem „dosáhnout spravedlivého míru a podpořit gesta lidskosti ke zmírnění napětí“, jak uvedl v nótě vatikánského tiskového střediska v předvečer svého odjezdu do Kyjeva.

Dojemným okamžikem bylo jistě včerejší modlitební zastavení v Buči, městě, které se na začátku konfliktu bohužel dostalo na titulní stránky novin kvůli masakru civilistů, ponechaných na ulicích nebo naházených do masových hrobů, na nimiž se již pomodlil papežský almužník kardinál Krajewski. Kardinál Zuppi se včera také zastavil u ombudsmana Dmytra Lubince, který má na starosti ochranu lidských práv, aby s ním probral problematiku ukrajinských dětí na Ruskem okupovaných územích a rovněž situaci zajatců, včetně civilistů. Další důležité setkání se uskutečnilo s Radou církví a náboženských organizací na Ukrajině.

A konečně, dnešní den, který začal návštěvou katedrály svaté Sofie a modlitbou v tomto chrámu, byl ve znamení dialogu papežova vyslance s ukrajinským prezidentem Zelenským, po němž následují závěrečná setkání této mise.

Focusy

Osobnosti Válka na Ukrajině Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Liturgické textilie a jejich památková ochrana
Liturgické textilie a jejich památková ochrana Jitka Jonová
Cena: 306 Kč
image:Image Život pro zavržené
Život pro zavržené Clara Lejeune Gaymardová
Cena: 161 Kč
image:Image Křesťané v Arábii před islámem
Křesťané v Arábii před islámem Mlada Mikulicová
Cena: 341 Kč
image:Image Tento dopis si nechte na památku na mě
Tento dopis si nechte na památku na mě Pavla Plachá, Birgit Sack
Cena: 629 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou