Mladí Evropané se sešli, aby potvrdili celosvětové přátelství pro mírovou budoucnost

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 8. 2023, 15.46

Evropská mládež z italské komunity Sant´Egidio se tento víkend setkává v Padově a Benátkách, aby potvrdila své úsilí o mír v době, kdy na Ukrajině zuří válka a pokračují další konflikty ve světě.

image:Image 40/source/orig/39486_26404_0_844.jpeg
Vatican Media

Přibližně 1 000 mladých lidí, středoškoláků a vysokoškoláků, ze 13 evropských zemí se ve dnech 25.–27. srpna sejde v severoitalských městech Padova a Benátky na mezinárodním setkání hnutí "Mládež za mír" Komunity Sant'Egidio, celosvětového katolického laického sdružení se sídlem v Itálii, které se zasazuje o podporu dialogu, míru a solidarity ve světě.

Setkání s názvem "Globální přátelství pro mírovou budoucnost" potvrdí jejich snahu a závazek podporovat mírovější svět v době, kdy zuří ničivá válka vedená Ruskem proti Ukrajině a další konflikty po celém světě.

Přibližně 70 ukrajinských dívek a chlapců z Kyjeva, Lvova a Ivano-Frankivska se k akci připojí, aby se podělili o své naděje na mír se svými vrstevníky z ostatních evropských zemí a diskutovali o různých tématech, včetně ekologie, migrace a chudoby, a podpořili tak kulturu solidarity a integrace.

Modlitební vigilie za mír s kardinálem Matteem Zuppim

Součástí programu akce je modlitební vigilie za mír, které bude v pátek večer předsedat kardinál Matteo Zuppi, předseda Italské biskupské konference (CEI) a zvláštní vyslanec papeže Františka pro mír na Ukrajině. Boloňský arcibiskup navštívil v červnu Kyjev a Moskvu a v červenci Washington, aby usiloval o otevření cest ke spravedlivému míru na Ukrajině, a očekává se, že ve své misi bude pokračovat cestou do Pekingu, kde bude dále jednat o možném mírovém řešení konfliktu, neboť se zdá, že obě strany nejsou ochotny jednat o kompromisu.

V sobotu dopoledne se účastníci připojí k setkání s Marcem Impagliazzem, předsedou komunity Sant'Egidio, s názvem "Vše se může změnit".

Shromáždění bude zakončeno v neděli odpoledne v Benátkách flash mobem za mír na Náměstí svatého Marka.

Mladí v církvi

image:Image Exotovy zápisky