Modlitby za papežovo zdraví a pozdravy z celého světa

Autor: Adriana Masotti Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace8. 6. 2023, 16.17

Od chvíle, kdy se rozšířila zpráva o jeho přijetí do římské nemocnice Gemelli k laparotomické operaci, přichází k papeži ze všech stran mnoho vzkazů o blízkosti a přání brzkého uzdravení. Římská diecéze a biskupské konference různých kontinentů, sdružení a církevní hnutí ujišťují o modlitbách.

image:Image 34/source/orig/33309_24461_0_844.jpeg
Foto: VM

"Nebojte se, jsme s vámi," zní povzbuzení dětí, které jsou hospitalizovány stejně jako on, ale v dětské nemocnici Bambino Gesù, kterou papež dobře zná. Po jeho operaci břicha přišlo z celého světa mnoho vzkazů s přáním všeho dobrého, blízkosti a podpory.

Z Francie, Ukrajiny a USA: Bůh ochraňuj papeže

Po včerejším komuniké italských biskupů, kteří papeže ujistili o modlitbách a náklonnosti církví v Itálii "v této další chvíli zkoušky" mu přejí brzké uzdravení a posílají Františkovi své pozdravy mnohé biskupské konference. Francouzští biskupové píší: "Kéž ho Bůh podporuje v jeho zkoušce a posiluje v jeho poslání." Předseda Konference katolických biskupů Spojených států arcibiskup Timothy P. Broglio se obrátil na věřící tímto způsobem: "Zatímco se papež František zotavuje z operace, posiluje ho víra v uzdravující moc našeho milosrdného Boha. Prosím, mějte dnes a každý den papeže Františka a všechny, kteří jsou v nemocnici, ve svých modlitbách. Ježíš vždy kráčí s námi a je nám ještě blíž, když potřebujeme uzdravení a útěchu." Poselství s přáním brzkého uzdravení zaslal papeži i arcibiskup Svjatoslav Ševčuk, hlava ukrajinské řeckokatolické církve.

Náklonnost latinskoamerické církve

Latinskoamerická biskupská konference (CELAM) prostřednictvím krátkého poselství podepsaného předsedou  Mons. Jaimem Spenglerem a generálním sekretářem Mons. Lizardem Estradou Herrerou vyzývá k modlitbám za uzdravení papeže Františka, jehož cestu za uzdravením doprovází "s blízkostí a náklonností." "Děkujeme Bohu, že operace proběhla bez komplikací," píší biskupové "a vyzýváme všechny národy Latinské Ameriky a Karibiku, aby se připojily k modlitbám za brzké a úplné uzdravení našeho milovaného papeže Františka." Pannu Marii, "matku něhy a útěchy pro nemocné," CELAM prosí, aby papeže chránila a posilovala, aby nás mohl "nadále vést jako univerzální pastýř a upevňovat naši jednotu."

Peruánští biskupové prostřednictvím svého předsedy monsignora Miguela Cabrejose Vidarteho žádají věřící, aby se modlili za brzké uzdravení papeže Františka. "Modlitba," napsal prelát, "osobní a společná modlitba Božího lidu je naší největší silou, díky níž můžeme reagovat na zdravotní problémy našeho Svatého otce Františka."

Solidarita prezidenta Mattarelly

Poselství s přáním všeho dobrého papeži Františkovi přišlo včera, ještě před operací v nemocnici Gemelli, od prezidenta Italské republiky Sergia Mattarelly: "Celý italský lid," napsala hlava státu, "je Vám nablízku s city náklonnosti a solidarity, které plně přebírám za své. V této chvíli můžete počítat nejen s modlitbami katolických věřících, ale také se společnými myšlenkami nesčetných lidí, věřících i nevěřících. Přeji Vaší Svátosti klidnou rekonvalescenci a brzké uzdravení."

Římská církev

Po zprávě o hospitalizaci se kolem Svatého otce semkla celá římská církev, papežova diecéze vyzývala Boží požehnání pro zdárný průběh operace a brzké uzdravení. Dnešní nové poselství vyzývá věřící, aby i nadále "s velkou láskou podporovali Svatého otce, vděčni za jeho službu naší a univerzální církvi a toužící ho co nejdříve opět vidět mezi námi."

Sdružení a hnutí

Mnoho poselství okamžitě zaslala také hnutí a sdružení: Katolická akce papeže ujistila "o modlitbách a prosbách k Hospodinu, aby s pomocí své milosti podporoval a utěšoval našeho milovaného papeže Františka během jeho pooperační rekonvalescence a aby se mu brzy vrátilo zdraví, aby mohl plně vykonávat svou otcovskou a pastýřskou službu." "Jsme si jisti," pokračovalo komuniké vydané sdružením, "že i při této příležitosti nás papež František naučí, jak čelit utrpení podporované vírou a křesťanskou nadějí. "Těšíme se, že ho brzy uvidíme v plném výkonu jeho pastýřské služby, která je pro mnohé vzácným záchytným bodem," píše Společenství Sant'Egidio poté, co papeži vyjádřilo přání "brzkého uzdravení," zatímco Communio a Liberazione posílá Františkovi "srdečné přání, aby se brzy uzdravil a vrátil se, aby svědčil o svém otcovském vedení na cestě víry celé církve." Hnutí fokoláre zase papeži přeje, "aby mu Bůh v této další životní zkoušce dopřál laskavost, soucit a blízkost."

Papež František

image:Image Život papeže Jana XXIII.
Život papeže Jana XXIII. Thomas Cahill
image:Image Eucharistie - srdce církve