Mons. Josef Socha slaví

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace20. 6. 2023, 10.06

Dvojí výročí si v těchto dnech připomíná emeritní generální vikář Mons. Josef Socha.

image:Image 35/source/orig/34852_24784_0_image.jpg

S vděčností Trojjedinému Bohu a Matce Boží za dar 50 let kněžské služby oznamuji, že budu slavit zlatou primiční mši svatou ve farním chrámu Panny Marie Sedmibolestné ve svém rodišti v Předhradí u Skutče – dříve Rychmburk – v sobotu  8. července 2023 v 10 hodin.

Srdečně Vás ke společnému díkuvzdání Pánu Bohu zvu.

Mons. Josef Socha, emeritní generální vikář

Pár vzpomínek Mons. Josefa Sochy, který rovněž slaví své 80. narozeniny

Dne 23. 6. 1973 mi udělil kněžské svěcení v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha František kardinál Tomášek, arcibiskup pražský. Kněžskou službu jsem začal v Královéhradecké diecézi jako kaplan v Kutné Hoře a jako excurrendo administrátor v nedaleké Gruntě. V roce 1977 jsem se stal administrátorem farnosti Kácov a po pětiletém působení v Posázaví jsem byl přeložen do Zbraslavic. V roce 1985 jsem se stal pracovníkem diecézní kurie v Hradci Králové, jako archivář a později ordinariátní sekretář. V roce 1998 jsem byl jmenován generálním vikářem. Tuto službu jsem vykonával 20 let. V roce 2004 mě biskup Dominik Duka jmenoval kanovníkem Katedrální kapituly při chrámu Svatého Ducha v Hradci Králové.

Rozhovor s Mons. Josefem Sochou pro Adalbert 6/2018.

Liturgie a bohoslužby Osobnosti

image:Image Náčelník