Moskevský arcibiskup Pezzi: Smrt nemá poslední slovo

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 3. 2024, 19.04

Moskevský arcibiskup Paolo Pezzi vydal soustrastné poselství k brutálnímu teroristickému útoku v Moskvě, při kterém zahynulo a bylo zraněno více než 200 lidí. Vyzývá, aby křesťané byli svědky naděje i v těchto temných časech.

image:Image 54/source/orig/53412_images-2.jpeg

"V souvislosti s brutálním teroristickým útokem v Moskvě, při němž přišlo o život nebo bylo zraněno mnoho lidí, bych rád vyjádřil upřímnou soustrast rodinám obětí," píše na svých internetových stránkách moskevský katolický arcibiskup Paolo Pezzi. Při tragickém teroristickém útoku na koncertní sál na předměstí Moskvy přišlo v pátek večer o život cca. 133 osob, mnoho dalších bylo zraněno. K útoku se podle posledních informací přihlásil Islámský stát.

"Díky Bohu, že jeho milosrdenství je nekonečné, jak se modlíme v žalmech,"  píše dále arcibiskup italského původu, který je zároveň předsedou Ruské biskupské konference. Arcibiskup Pezzi vyzval, aby hrůza a bolest nepřiměly lidi zapomenout, že životy všech lidí jsou v Božích rukou. "Těsně před začátkem Svatého týdne bychom si také měli uvědomit, že smrt nemá poslední slovo, že Kristus smrt přemohl a že s námi sdílí celou hloubku našeho utrpení. Boží odpovědí na lidské utrpení je jeho láskyplná přítomnost," dodává Pezzi.

Zdroj: Vatican News

Církev a společnost