Mše svatá za synodu a mír na Ukrajině a ve Svaté zemi

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace6. 3. 2024, 11.35

Mše svatá za synodu a za mír na Ukrajině a ve Svaté zemi se uskuteční ve čtvrtek 14. března 2024 od 18 hodin v kapli sv. Terezie z Kalkaty v Komunitním centru Matky Terezy v Praze. Bohoslužba proběhne v rámci tzv. eucharistického řetězce, který pořádá Rada evropských biskupských konferencí (CCEE). Hlavním celebrantem bohoslužby v Praze bude Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský.

image:Image 53/source/orig/52654_mse-za-mir-na-ukrajine-a-ve-svate-zemi-1.png

Postní iniciativa organizovaná CCEE, známá také jako „eucharistický řetězec“, původně vznikla již během pandemie covid-19 a měla být projevem blízkosti církve obětem pandemie a jejich rodinám. Po vypuknutí války na Ukrajině se rozšířila také o modlitby za ukončení tohoto konfliktu. Letos v postní době vyzývá předsednictvo CCEE jednotlivé země Evropy, aby se modlily za synodu a mír na Ukrajině a ve Svaté zemi.

„Církev v Evropě se shromáždí u eucharistického stolu, aby svěřila Pánu přípravu na druhé zasedání 16. řádného generálního shromáždění synody, které se bude konat v říjnu ve Vatikánu,“ říká arcibiskup vilniuský Gintaras Grušas, předseda CCEE, a dodává, že budeme také prosit společně s papežem Františkem za ukončení války na Ukrajině, ve Svaté zemi a za mír po celém světě.

Do této Iniciativy se zapojují všechny evropské biskupské konference slavením alespoň jedné mše svaté podle rozpisu v kalendáři.

Synoda 2021–2024 Konflikt ve Svaté zemi Liturgie a bohoslužby Válka na Ukrajině