Muzejní noc na Petrově navštívilo víc než tisíc zájemců

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace23. 5. 2023, 13.29

Diecézní muzeum v Brně, které od svého přemístění do areálu Petrova v roce 2006 nevynechalo účast na žádném z ročníků Brněnské muzejní noci, se připojilo k oslavě Mezinárodního dne muzeí také letos. Zúčastnilo se na 1200 hostů.

image:Image 31/source/orig/30665_ci-32129-m1440-muzeum.jpeg

V sobotu 20. května přivítalo Diecézní muzeum své návštěvníky, kteří toužili prožít slavnostní atmosféru v komorních prostorách stálé expozice Vita Christi ve večerních hodinách. Bohatý program pro všechny věkové kategorie ale probíhal v celém areálu Petrova. Mimo komentované prohlídky výstavy mohli zájemci zhlédnout pouliční divadelní představení studentů JAMU na motivy života sv. Petra.

V přítmí večerní katedrály se rozezvučely tóny varhanní hudby v podání dómského varhaníka Petra Kolaře a z katedrálních věží bylo možné zaznamenat ruch večerního Brna. V prostorách muzea pak byly připravený tvůrčí dílny inspirované dalším biblickým zvířetem, kterým byl tentokrát had. Čtyři exempláře živých plazů si pak mohli děti i dospělí prohlédnout zblízka, mnozí měli odvahu si je vzít do rukou.

Život z víry Kultura

image:Image Vykročit do neznáma