Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Muzikál Na život – velikonoční příběh očima mladých

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace6. 4. 2026, 13.55
TiskTisk

Mladí ve Velké Bíteši připravují už třetím rokem divadelní představení inspirované velikonočním příběhem. Letošním muzikál nese název "Na život" a odehraje se v neděli 12. dubna.

image:Image 85/source/orig/84840_69470_0_img_3470.jpg
z jedné z posledních zkoušek si můžete prohlédnout níže. Foto: archiv farnosti Velká Bíteš

Zatímco první ročník připravili mladí z Velké Bíteše dramatizaci velikonočních událostí v místním kostele sv. Jana Křtitele, další rok už představení realizovali v mnohem větším měřítku v bítešském kulturním domě. Stejně tomu bude i letos. Jak vysvětluje Barbora Smutná z organizačního týmu, všechna tři představení jsou založena na Ježíšově velikonočním příběhu, pokaždé jsou ale zpracovaná jiným způsobem. Dramatická linka letošního muzikálu Na život je propojuje evangelní příběh se současností. Jeho název má dvojí symboliku – „na život“, který má pro nás Bůh připravený, a „naživo“ právě kvůli jeho propojení s dnešní dobou.

Představení vymýšlí a realizuje parta mladých (mezi 15-30 lety) z farnosti, na akci samotné se ale podílí také řada dalších farníků, kteří ji například zabezpečují technicky, příprava muzikálu tak ve farnosti přirozeně propojuje generace. Na scéně se vystřídá přibližně 40 mladých amatérských herců, zapojeny budou v jedné scéně i menší děti. „Myslím, ze přípravou teď žijeme všichni. Nejde ani tak o to, aby představení bylo dokonalé, i když se o to samozřejmě snažíme, ale jde především o to společenství, které díky tomu tvoříme. Máme všichni společný cíl, kterým je oslavit Ježíše Krista, ukázat lidem jeho příběh a pozvat je k Němu. Věříme, že Bůh bude konat a že tam bude s námi,“ popisuje Barbora Smutná a dodává: „Lidi z farnosti se na muzikál moc těší, modlí se za nás a to je pro nás velké povzbuzení.“

Muzikál Na život odehrají mladí v kulturním domě ve Velké Bíteši v neděli 12. dubna ve dvou časech: 15.00 a 18.00. Je nutné se dopředu zaregistrovat ZDE. Vstupné je dobrovolné. 

Focusy

Půst a Velikonoce Mladí v církvi

Mohlo by vás zajímat

image:Image Velikonoce našich babiček
Velikonoce našich babiček Alena Anežka Gajdušková, Alena Scheinostová
Cena: 259 Kč
image:Image Velikonoční svátky o století zpátky
Velikonoční svátky o století zpátky Kamila Skopová
Cena: 80 Kč
image:Image Nové srdce, nový život
Nové srdce, nový život Angelo Scarano
Cena: 179 Kč
image:Image Postní promluvy
Postní promluvy David Vopřada, Svatý Augustin
Cena: 256 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou